Düzce Valisi Selçuk Aslan, İl Emniyet Müdürlüğü Ekiplerince özellikle Üniversite Bölgesi’nde, öğrencilerin huzur ve güven içerisinde eğitim görmelerini sağlamak amacıyla sürdürülen çalışmaları yerinde inceledi.

Görevli Polis Memurlarına kolaylıklar dileyen Vali Aslan, Üniversite bölgesinde bulunan işletmeleri de ziyaret etti.

Bir süre bölgede incelemelerde bulunan Vali Aslan, değerlendirmelerde bulundu.

Öncü Haber mikrofonuna konuşan Vali Aslan, şehrin ve üniversite bölgesinin huzur ve güvenliğini sağlamak için çalışmaların titizlikle sürdürüldüğünü kaydederek, öğrenci ve velilere seslendi.

Evlatlarınız bize emanettir diyen Vali Aslan, şöyle konuştu:

“Kıymetli arkadaşlar, değerli Düzceliler, malumlarınız olduğu üzere 2023-2024 Akademik takvim yılı 2 Ekim tabiriyle başladı.

Düzce’mizde yaklaşık 30 bin öğrencimizi misafir ediyoruz. 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlamasıyla beraber, üniversite güvenlik tedbirleri kapsamında, geniş kapsamlı bir ‘huzur uygulaması’ yapma planlanması içeresinde olduk.

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti burada, Düzce’de Devlet burada”

POLİS EKİPLERİNE GÜÇLÜK ÇIKARDI POLİS EKİPLERİNE GÜÇLÜK ÇIKARDI

Bugün Konuralp’te üniversite bölgemizde 325 polis görevliliklerimizle, 3 sabit uygulama noktası, umuma açık yerler, günü birlik mekanlara yönelik bir huzur uygulaması içeresinde olundu. Ben arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum.

Ailelerimize gönül rahatlığı içerisinde çocuklarını Düzce’ye göndermeleri noktasında, bir çekinceleri olmasın. Evlatlarımız hepsi bilaistisna bizlere aittir, Düzce ahisine, Düzce halkına emanettir. Burada en güzel şekilde üniversitelerine, eğitimlerine devam edecektir. Yani herhangi bir yanlışa tevessü etmek isteyen insanlar var ise Türkiye Cumhuriyeti Devleti burada, Düzce’de Devlet burada.”

Haber – Ahmet Çelik

Kameraman – Emirhan Töngel