Düzce TSO Başkanı Erdoğan Bıyık, AK Parti’de 2 dönem vekillik yapmasının yanı sıra bir dönem Düzce TSO’yu da yöneten emektar siyasetçi Fahri Çakır’dan Düzce iş dünyası olarak kısır çekişmeler nedeniyle Ankara nezdinde yararlanamadıklarını vurguladı. Çakır’ın hem oda başkanı hem de vekil olduğu dönemde TSO’nun bütün işlerini çözebilecek etkiye sahip olduğunu vurgulayan Bıyık, “Çakır’ı saçma-sapan gerekçelerle bezdirdik. Kamyoncular Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz’ın yakında zamanda yanına giderek dediği gibi ben de kendisinden geçmişteki tüm yıpratıcı hamleler yüzünden özür diliyorum.” dedi.  

DESTEK ÖDEMELERİ BUGÜN HESAPLARA YATIRILDI DESTEK ÖDEMELERİ BUGÜN HESAPLARA YATIRILDI

Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu, Öncü TV ekranları, 100.2 Radyo Öncü ve Öncü Medya sosyal medya ağları üzerinden geniş kitlelere ulaşan “Kitabın Ortasından” programının konuk olan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Bıyık, Düzce eski Milletvekili ve Düzce TSO eski Başkanı Fahri Çakır’ın Ankara’da kapıları sonuna kadar açan bir siyasetçi olmasına karşılık, odadaki iç çekişmeler yüzünden kendisinden faydalanamadıklarını söyledi.

Ünsal, Orhan Yılmaz’ın özür ziyaretini anlattı

IMG_1776

Bu sırada sözü alan program sunucusu Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal, Fahri Çakır’ın TSO başkanı olduğu dönemde meclis üyesi olan Düzce Kamyon ve Tır Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Orhan Yılmaz’ın yakın zamanda Çakır’a özür ziyaretinde bulunduğunu açıkladı. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ertan Taşlı’nın meclis başkanı, Fahri Çakır’ın ise oda başkanı olduğu 2013-2018 yılları arasında her meclis toplantısında kavganın eksik olmadığını anımsatan Ünsal, Taşlı grubunun Fahri Çakır yönetimine sık sık suçlayıcı ithamlarda bulunduğunu vurguladı. Bu yaşananlardan vicdan azabı duyarak TSO eski Başkanı Fahri Çakır’ı ziyaret eden eski Meclis Üyesi Orhan Yılmaz’ın bu görüşmede kendisine, “Yaşananlardan rahatsızlık duyuyorum. O dönemdeki kavgalarımızı yüzünden özür diliyorum.” dediğini aktardı.

Bunun üzerine konuk Erdoğan Bıyık da Yılmaz’a katıldığını belirterek, “Ben de Fahri abiden özür diliyorum.” şeklinde konuştu.

“Fahri Çakır’dan milletvekilliği döneminde yeteri kadar yararlanamadık”

IMG_1786

AK Parti Düzce eski Milletvekili ve Düzce TSO eski Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır’dan TSO’daki kısır çekişmeler nedeniyle vekilliği döneminde yararlanamadıklarını belirten Bıyık, “Fahri Çakır TSO Başkanı seçildiği zaman açık söylüyorum Fahri abiyi de ben hakikaten çok da severim saygı duyarım. Fahri Çakır hatta o zaman da çalışmasına çok büyük destek oldum. İki grup vardı, Fahri abiye bir tane önergeyle çalıştık. Fahri abiye bir tane önerge götürürdüm ben, imzaladım okusana derdim. O da ‘Sen getirdin, neden okuyacağım?‘ derdi. Fahri abi, ben seçildikten sonra meclise geldi sağ olsun ayaklarına sağlık. Her şeyden önce Düzce’mizin vekili, her şeyden önce eski TSO başkanımız. Kürsüden bir şey söyledi, bunu da çok enteresan “Ben Erdoğan’a kefilim.” dedi. Allah razı olsun Ragıp abiden de duydum, sağ olsun Allah bin kere razı olsun. Büyüklerimiz onlar, bizim yol göstericilerimiz. Onların bu kelimeleri kullanması, benim için çok çok önemli, Allah bin kere razı olsun. Onlar bizi iyi tanıyan insanlar, yani çocukluğumuzdan beri tanıyan insanlar. Fahri abi şöyle bir şey söyledi, ‘Erdoğan yanlış iş yapmaz, yanlış işe müsaade etmez, yanlış bir iş yapıyorsa da ben altına imza atarım, mutlaka sonucunda bir doğru vardır.’ dedi. Bu da benim için çok önemliydi. Fahri Çakır o zaman vekildi, TSO başkanı oldu, en iyi çalışabileceği zamanda, Fahri Çakır vekildi. Bakanla oturup, kalkıyordu. TSO’nun bütün işlerini bakanlıkta, iktidarda en üst derecede görebilecek bir kişilikti ve biz Fahri Çakır’ı kullanamadık. ’Yok sen aldın, yok arabayla gezdin, yok 5 lira. Bugün Fahri Çakır, 3 kilo tavuğa ihtiyacı olan bir adam mı? Böyle saçma sapan bir iş olabilir mi?” şeklinde konuştu.

“Fahri Çakır’ı kısır çekişmeler nedeniyle çalıştırmadılar”

AK Parti Düzce eski Milletvekili ve Düzce TSO eski Yönetim Kurulu Başkanı Fahri Çakır’dan TSO’daki kısır çekişmeler nedeniyle vekilliği döneminde yararlanamadıklarını belirten Bıyık, “Fahri Çakır’dan bahsediyorsunuz; meclisi o duruma düşüreni, siz de biliyorsunuz, Düzce’deki herkes de biliyor. Hatta benim bir konuşmamda sağ olsun Fahri Çakır bir parça nezaketinden kendini de hiç bozmadan bu işi bitirdi. TSO başkanıyım, ama bak ben Fahri Çakır değilim. Ben şuna inanıyorum; Fahri Çakır bu Ticaret ve Sanayi Odası’na çok büyük katkısı olabilecek bir insandı. Ama bu kısır çekişmelerle adamı çalıştırmadılar, bezdirdiler ikrah ettirdiler. O dönem de öyle gitti.

“Sabretti, sabretti ama…”

Bıyık konuşmasının devamında şunları söyledi: “O dönem iki grup vardı mecliste. Fahri Çakır’ın karşısındaki grupta olmama rağmen, ben önerdiğine imza atıyorum, o benim önerdiğime bakmadan imza atıyor. Ben Fahri Çakır’ı istemeyen grupta olmama rağmen birbirimize güvenirdik. Yoksa onun grubundakilerle ‘Sen bana nasıl konuşuyorsun’ diye kavga ediyorduk. Fahri abiye de teşekkür ederim. Yani Fahri abi de çok büyük sabır varmış. Sabretti, sabretti ama olmayacak işler. Yani burası bunun yeri de değil.” açıklamalarında bulundu.