Elektrik -  Elektronik Teknolojileri Alanı, Makine Teknolojileri Alanı, Metal Teknolojileri ile Grafik ve Fotoğraf Alanlarında eğitim veren, Akçakoca Fedai Karabıyık Mesleki Teknik Anadolu LisesiATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant’ın girişimleri ile TOBB bünyesine katıldı.

347563501_10160765655297888_4405002003642554882_n

TOBB Bünyesine alınma çalışmaları konusunda özverili çalışmalarda bulunan ve proje Yürütme Kurulu Başkanı  olan ATSO Başkanı Mehmet Nazım Pazvant konu ile ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede ;”Okulumuza  metal ve grafik bölümlerini açarak iki yeni bölüm le destekledik.  Son teknoloji materyaller sıfır alınarak yeni atölyeler kurulumunu sağladık. Bunun yanısıra Okulumuzun atölyelerini ve  araç gereçlerini yeniledik. Devam eden yeni okul yapım çalışmalarına  TOBB olarak nasıl katkı verebileceğimizi gündemimize aldık” dedi.

YENİ UYGULAMANIN DETAYLARI BELLİ OLDU YENİ UYGULAMANIN DETAYLARI BELLİ OLDU

cats-19

Okulun her ihtiyacı ile yakından ilgileneceklerinin altını çizen Pazvant, “Öğrenci sayımız her yıl kademeli olarak artmakta. Kaliteli staj imkanı sağladığımız öğrencilerimize mezun olmadan iş garantisi sağlıyoruz. Ayrıca başarılı öğrencilerimize odamız tarafından burs imkanları sağlanmaktadır. Sanayicilerimizin ihtiyaçları ile alakalı yeni bölümlerin açılması için, Türkiye’nin neresinde olursa olsun alanında başarılı öğretmen getirilmesini sağlayacak 5 kişilik protokol yürütme kurulunu,  direk yetkilendirdik. Okulla ilgili kararlar başkanlığımızca oluşturulan komisyon tarafından alınıyor. Oluşturduğumuz son derece dinamik yapı sayesinde hiç bir bürokratik engele takılmadan okulun ve öğrencilerin her türlü ihtiyaçları ve gelişim için gerekli şartlar, odamız ve üye sanayicilerimiz sayesinde beklemeden karşılanmaktadır.” diye konuştu.

AAAA-5

 Pazvant ayrıca Organize Sanayi bölgesinin eleman ihtiyacını karşılamak için okulda metal bölümünü açtıklarını  burada kaynakçılık öğreterek öğrencilerin iş sahibi olmasını sağlayacaklarını sözlerine ekledi.

HABER: Savaş ARI