Dün tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitiren Akçakocalı bürokrat ve siyasetçi Yaşar Yakış’ın FETÖ ile yakın ilişki içinde olduğu örgütün başındaki hainin sözde taziye mesajı ile bir kez daha gözler önüne serildi.

15 Temmuz darbe girişiminin mimarı olan FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’in vefat eden Yaşar Yakış için yayınladığı metin, örgüte yakın kaynaklar tarafından haberleştirildi.

CAMİ VE CEDİDİYE MEYDANINA AYRI BİR HAVA KATTI CAMİ VE CEDİDİYE MEYDANINA AYRI BİR HAVA KATTI

Türkiye’yi bölme ve kaosa sürükleme emellerinde başarılı olamayan Fethullahçı Terör Örgütü’nün başındaki isim olan ve yıllardır ABD’den iadesi beklenen Fethullah Gülen, Yaşar Yakış’ın ailesine, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı dileyerek, “Mümtaz devlet adamı Yaşar Yakış Beyefendinin vefatını derin bir teessürle öğrendim. Zatıalilerinin milletine ve ülkesine hizmet düşüncesiyle yaşadığını, kariyeri boyunca hakperestlik ve kadirşinaslıktan ayrılmadığını şükran duygularımızla yad ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Dışişleri eski Bakanı merhum Yaşar Yakış’ın, AK Parti’den ihraç edilmeden önce o dönem örgütün yayın kuruluşu olan Zaman Gazetesi’nde dış politika üzerine yazılar kaleme alması partisiyle iplerin tamamen kopmasına yol açmıştı.

Editör: Zeki Aşıkoğlu