Düzce Üniversitesi’nin mezuniyet töreni gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen törene; Düzce Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Nedim Sözbir, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İlhan Genç, Prof. Dr. Ali Öztürk, dekanlar, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri, öğretim üyeleri, öğrenciler ile aileleri katıldı.

25-4

“Öğrencilerimiz, Ülkemizin En Kıymetli Varlığı”

Programda söz alan; Düzce Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Duygu Ekinci, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Resul Kara, Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Muammer Mesci, Akçakoca Meslek Yüksekokulu Müdür Vekili Öğr. Gör. Dr. Kaan Türkay, kendilerine emanet edilen öğrencilerin başarıyla mezun olma hakkı kazandıklarını ifade ederek, bu jenerasyona güvendiklerini dile getirdi. Öğrencilerin ülkemizin en kıymetli varlığı olduğunu söyleyen akademik birim yöneticileri, onların kariyer hedeflerine ulaşmaları için yeni mücadeleler vereceklerini, aydınlık yarınları umut ve gayretin şekillendireceğini, en büyük nimet olan öğrenmenin ise son nefese kadar devam edeceğini belirtti. Düzce Üniversitesi’nin kazandırdığı donanım sayesinde öğrencilerin, kariyer basamaklarını hızla tırmanacaklarından ve önemli başarılar kazanacaklarından emin olduklarının altını çizdi.

8-38

“Fikri Hür, Vicdanı Hür, İrfanı Hür Nesiller”

“LGS TERCİH SÜRECİNDE YOĞUN TALEP ALIYORUZ” “LGS TERCİH SÜRECİNDE YOĞUN TALEP ALIYORUZ”

Programda konuşan Düzce Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan Genç, bu özel günde bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti belirterek sözlerine başladı. Üniversitelerin; deneysel alanda bilgi üretmek, alanlarında meslek sahibi mezunlar yetiştirmek, elde ettiği birikimleri toplumla paylaşmak noktasında, üç ana fonksiyonu olduğunu söyleyen Prof. Dr. İlhan Genç, bu kapsamda, Düzce Üniversitesi’nin meslek sahibi gençleri mezun etme gururu yaşadığını ifade etti. Dünyada baş döndürücü teknolojinin hızla ilerlerken, savaşlar ve afetlerle de mücadele edildiğinin altını çizen Prof. Dr. Genç, ülkenin bu durumlara hazır olması için Düzce Üniversitesi’nin de katkı sunduğunu vurguladı. Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bireyler yetiştirmenin önemine değinen Prof. Dr. İlhan Genç, öğrencilere yeni hayatlarında başarılar diledi.

7-61

“Toplumun Vicdanı Olacaksınız”

Konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, öğrencilerin yıllarca süren özverili çalışmaları, kararlılığı ve azmiyle, bu anlamlı anı hak ettiklerini vurgulayarak onların bu noktaya gelmelerinde büyük emekleri olan ailelerine ve akademisyenlere teşekkür etti.

26-3

Öğrencilerin önünde zorlu, bir o kadar da anlamlı bir yolculuk olduğuna işaret eden Rektör Sözbir, “Bu yolculukta, ülkemizin ve dünyanın geleceğine yön verecek, adalet, eşitlik ve demokrasi prensiplerini savunacak ve insan haklarını koruyacaksınız. Aynı zamanda toplumun vicdanı olacaksınız. Unutmayın ki, aldığınız eğitim ve kazandığınız deneyimler, bu yolculukta en büyük rehberiniz olacaktır.” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Açılış konuşmalarının ardından fakültelerinde, yüksekokullarında, meslek yüksekokullarında ve bölümlerinde dereceye giren öğrencilere, Başarı Belgeleri; mezun olan öğrencilere de Mezuniyet Belgeleri;  Düzce Üniversitesi Yönetimi, akademik birim yöneticileri ve akademisyenleri tarafından takdim edildi.

10-24

Mezuniyet Belgelerinin takdimi sonrasında, Mezuniyet Töreni’nin en heyecanlı bölümü olan Kep Atma Töreni’nde keplerini geleceklerini temsilen gökyüzüne atan Düzce Üniversitesi öğrencileri, heyecan ve duygu dolu anlar yaşayarak meslek hayatlarına adım attı.

Editör: Tuğba Aksoy