Filistin’de hava saldırısıyla bir hastanenin bombalanması nedeniyle şehit düşen çoğu çocuk masum siviller için tüm Müslüman alemi ayağa kalktı.  

Dünyanın dört bir yanından tepkiler gelirken, İstanbul ve Ankara’da İsrail konsolosluklarının önünde eylemler düzenlendi. Yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de vatandaşlar sokaklara döküldü. Cedidiye Meydanı’nı dolduran kalabalık, İsrail’in Filistin’e karşı insanlık dışı saldırılarını protesto etti.

Ellerinde Filistin ve Türk bayrakları ile tekbirler getiren ve attıkları sloganlarla İsrail’i kınayan kalabalık grup, Filistinliler için dua etti.

“DÜZCE TOPLU ULAŞIMINDA ARAÇ SAYISI YETERSİZ” “DÜZCE TOPLU ULAŞIMINDA ARAÇ SAYISI YETERSİZ”

“Bu vahşete sessiz kalanlar dilsiz şeytandır”

Düzenlenen programda kürsüye çıkan AK Parti, MHP, Yeniden Refah, DEVA ve Gelecek Partisi il başkanları, Filistin halkının yanında olduklarını belirterek, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Buradaki konuşmalarda, Gazze’de yürekleri paramparça eden gelişmeler yaşandığı vurgulanarak, “Bu vahşete sessiz kalanlar dilsiz şeytandır. Gün birbirimize tavsiye verme değil, elimizden ne geliyorsa haykırma günüdür. Masum insanların üzerine bomba atılmasını en şiddetle kınıyoruz.”  ifadeleri kullanıldı.

“Orta Doğu'nun haritasını değiştirmeye kadar gidecek bir süreç izleniyor”

Belediye Başkanı Faruk Özlü, yaptığı konuşmada, İsrail'in bölgedeki amacının soykırım olduğunu belirterek, "O bölgeyi Filistinli kardeşlerimizden, Müslümanlar’dan arındırıp İsrail toprağı yapmak istiyorlar. Bakın İsrail Başbakanı yolsuzluk, hırsızlık, arsızlık suçlamalarıyla seçimi kaybetmeye aday bir adam. Şimdi bu adam çıkmış, 'Öyle bir cevap vereceğiz ki Orta Doğu'da haritalar değişecek.' diyor. Demek ki bir plan var ve bu planı sen uyguluyorsun. Sadece Filistin değil sırada Lübnan var. Sırada Orta Doğu'nun haritasının değiştirilmesine gidecek kadar bir süreç olduğunu görüyoruz." ifadelerini kullandı.

Kalabalık grup, Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasının ardından sessiz bir şekilde dağıldı.

Programda Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı.