Düzce İl Genelinde Polis ve jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde satışı ve kullanımına yönelik mücadele çalışmaları kararlılıkla sürerken, zehir tacirlerine de göz açtırılmıyor. “Uyuşturucu Madde Satışı Yapmak ve Sağlamak” suçundan polis ekipleri tarafından yakalanan A.E.O, savcılık soruşturmasında tutuksuz yargılanmak ve adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianame sonrası, yargılandığı mahkemedeki duruşmalara katılmayan A.E.O hakkında son kararı yargı verdi. Yargılandığı mahkemece, 18 yıl 11 Ay 15 gün kesinleşmiş hapis kararı verilen şahıs hakkında, yakalama kararı çıkartıldı. Bunun üzerine polis ve jandarma ekipleri, şahsın ikameti başta olmak üzere, gidebileceği tüm adresleri kontrol etse de A.E.O’nun bir türlü izine rastlayamadı. 

Jandarma Uyuşturucu

SOKAK SATICILARI TEK TEK TEMİZLENİYOR SOKAK SATICILARI TEK TEK TEMİZLENİYOR

Jandarmanın rutin kontrollerinde yakalandı…

Rutin kontroller sırasında, durumundan şüphelendikleri A.E.O’yu durdurarak, GBT sorgusu yapan Jandarma ekipleri, şahsın uyuşturucu madde satışı ve temin etme suçundan kesinleşmiş hapis cezasının bulunduğu ve her yerde arandığını tespit etti. Bunun üzerine jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan şahıs, işlemleri için Düzce İl Jandarma Komutanlığı’na götürüldü. Şahıs, jandarmadaki işlemlerinin ardından Düzce Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile tutuklanarak, Çilimli T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edildi. 

HABER: Savaş ARI