Düzce’de bir şikayetle gündeme gelen fırınlara yönelik temizlik ve hijyen sorunu giderek derinleşiyor.

1 ŞİKAYET GIDADAKİ BÜYÜK SORUNU GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Yakın zamanda ekmeğe peş peşe zam kararında imzası olan Düzce Fırıncılar Odası Başkanı İbrahim Korkmaz’ın sahibi olduğu İspir Ekmek Fırını’ndan satın aldığı ekmekten hem saç hem de iplik parçası çıkan tüketici, Öncü Haber’e yaptığı açıklamada, ‘Yediğimiz bir ekmek var, onu da sağlıksız mı yiyelim!’ diyerek yaşadığı mide bulandıran olaya ses yükseltmiş ve fırınların temizlik açısından denetlenmesi gerektiğini vurgulamıştı.

Whatsapp Image 2023 12 28 At 11.06.43

SORUMLULUK MUHTARA VERİLDİ, ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIYOR SORUMLULUK MUHTARA VERİLDİ, ÇOCUKLAR ÜCRETSİZ OLARAK KULLANIYOR

İLGİLİ KURUMLAR KILINI KIPIRDATMIYOR

Bu çağrıya rağmen denetimden sorumlu olan kurumların kılını bile kıpırdatmaması yüzünden şikayetlerin sonu gelmiyor.

HİJYEN REZALETİNİN SONU GELMİYOR

Son 3 gündür Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na karşılaştıkları hijyen rezaletini fotoğraflarıyla birlikte gönderen onlarca tüketici, Düzce İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Düzce İl Sağlık Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü başta olmak üzere tüm ilgili kurumların neden hala fırınları mercek altına almadığını sorguluyor.

NELER ÇIKTI NELER!

Poğaçasında kurt ya da böcek çıkandan ekmeğinde türlü türlü mide bulandıran atık bulana kadar ihbar hattının adeta şikayet yağmuruna tutulması sorunun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gösterdi.

A101’DEN ALDIĞI EKMEKTE FIRÇA TELİ ÇIKTI

Türkiye’de binlerce şubesi bulunan zincir market A101’den aldığı ekmekten fırça teli çıktığını belirten bir vatandaşın, “Kime güveneceğiz artık!” şeklinde yakınması artık ilgililerin vakit kaybetmeden harekete geçmesi gerekliliğini ortaya koydu.

G-9

DÜZCE’DE 4-5 FIRINLA ANLAŞMASI VAR

Düzce’de Beyciler ve Koçyazı Mahallesi başta olmak üzere 4-5 yerel fırınla anlaşması olduğu öğrenilen A101’in marketlerinde satışa sunulan paketsiz ekmeklerde temizlik kurallarının göz ardı edilmesi halk sağlığının hiçe sayıldığının ispatı olurken, mide bulandıran bu soruna artık sık sık yapılacak denetimlerle neşter vurulması bekleniyor.

DEVLETİN DENETİM MEKANİZMASI NE YAZIK Kİ DÜZCE’DE İŞLEMİYOR

Konu ekmeğe zam olunca daha yeni asgari ücret açıklanmadan fiyatı arttırmaya çekinmeyen Düzceli fırıncıların temizlik ve hijyene ne kadar özen gösterdiği yılda bir kez değil sık sık yapılacak incelemelerle gün yüzüne çıkacağı ortada iken, devletin denetim mekanizması ne yazık ki Düzce’de gerektiği gibi işlemiyor.