Antalya ANFAŞ Fuar Merkezi’nde bu yıl 12.’si düzenlenen ve Türkiye’nin yöresel ürünlerinin tanıtıldığı YÖREX Fuarında, Düzce adını söz ettiren illerden bir tanesi oldu. Düzce Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) organizasyonunda bu yıl, diğer yıllara oranla çok sayıda firma ve kamu kuruluşlarının katıldığı fuarda Düzce’nin yöresel ürünler en iyi şekilde tanıtıldı.

Fuar Merkezi’nin gözdesi Düzce’nin stantları olurken, fuara katılan firmalar Düzce’yi en iyi şekilde temsil etti. Bu durumunda aynı zamanda denizi, tarihi ve doğal güzellikleri ile ön plana çıkan Düzce’nin turizmine katkı sağlaması bekleniyor.

Fuarı yerinde takip eden Öncü Medya ekibi ise, yaptıkları röportajlarla ve fuardaki Düzce stantlarının çalışmalarını Düzce kamuoyuna an be an duyurma fırsatı buldu.3-114

Fuara katılan Düzce, Akçakoca ve Ereğli’de şubeleri bulunan Hamsi Balık Lokantası firması sahibi Ali Çubukçu, bu yılki organizasyonun Düzce açısından çok büyük önem taşıdığını söyledi. Bu organizasyon nedeniyle Düzce TSO Yönetimine teşekkür eden Çubukçu, “Ürünümüz 2003 yılında doğdu, Akçakoca’da balıktan sonra helva yenir, biz de buna katkıda bulunalım, hem de memleketimizin adı olsun diye böyle bir ürün geliştirdik. Ürünümüz tuttu, memnunuz. Akçakoca’nın iftiharla tükettiği ve misafirlerine götürdüğü bir ürün oldu. Zaman zaman fuarlara katılıyoruz, pandemiden dolayı ara verilmişti, bu seferki fuar gayet başarılı, organizasyon yapan arkadaşlara ayrıca teşekkür ediyorum. Şimdiki organizasyon, daha donanımlı ve başarılı oldu. Daha iyi bir tanıtım olacağını düşünüyorum. Fuara gelen ürünlerin,  nitelikleri artmaya başladı, herkes bir rekabet halinde ve daha iyisini yapmaya çalışıyorlar” dedi.2-164

Buse Başaran isimli firma sahibi ise, Düzce’de üretilen fındığı fuarda tanıttıklarını belirterek,  “Burada şekerli fındığımız, natürel fındık üretiyoruz. İlerleyen zamanlarda daha büyük şirketlerle anlaşıp fabrika kurmak istiyoruz. Bu tarz etkinlikler bizim büyük firmalarla da etkileşimimizi sağlıyor” açıklamalarında bulundu.  

HABER: Savaş ARI