Açıklamada konuşan Gençlik Kolları Başkanı Oğuzhan Küçük: “AK PARTİ Düzce İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız. “Bugün de burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak; Bugün Gazze’de soykırıma dur de Bugün Gazze’deki vahşete dur de, Bugün İsrail’e dur de Diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

IMG_4393

7 Ekim’den bu yana İsrail’in Gazze’ye yönelik insanlık dışı saldırıları devam ediyor.

Ülke genelinde tepkiler ve boykotlar çığ gibi büyürken, Ak Parti Düzce İl Gençlik Kolları Teşkilatı “Ak Gençlik” Cedidiye Meydanı önünden toplanarak protesto gösterileri düzenledi.

HER İŞİ HER KİŞİ, BÜYÜK İŞİ ER KİŞİ YAPAR HER İŞİ HER KİŞİ, BÜYÜK İŞİ ER KİŞİ YAPAR

Düzenlenen gösteride toplanan gençlik grubu sloganlar atarak İsrail’i protesto etti.

Aynı zamanda basın açıklaması da düzenlenerek Filistin’e destek mesajları verildi.

Düzenlenen gösteriye, Ak Parti Düzce Milletvekili Ercan Öztürk, Ak Parti İl Başkanı Hasan Şengüloğlu, İGM Başkanı Fazlı Koç, Basın mensupları ve Ak Parti Gençlik Kolları üyeleri katıldı.

Basın açıklamasında konuşan Ak Parti Gençlik Kolları Düzce İl Başkanı Oğuzhan Küçük şunları söyledi:

“Bugün burada Gazze’den günlerdir yükselen acı feryatlara, akan onca masum kana, dökülen göz yaşlarına seyirci kalamayan; mazlum ve masum coğrafyalar için her fırsatta hakkı ve hakikati haykıran AK PARTİ Düzce İl Gençlik Kolları Başkanlığı olarak #SayStop demek üzere toplanmış bulunmaktayız. Bugün de burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olara; Bugün Gazze'de soykırıma dur de, Bugün Gazze'deki vahşete dur de, Bugün İsrail'e dur de diyerek haykırıyoruz ve #SayStopdemeye devam ediyoruz.

IMG_4394

1948 Yılından bu yana devam eden çatışmaların kronikleşmiş bir hal aldığı Filistin’de; katil İsrail 7 Ekim’den bugüne küresel vicdanı derinden yaralayan, çok sayıda sivil can kaybının yaşandığı yeni bir çatışma ortamı oluşturmuştur.

Her karış toprağının yoğun bombardımana tabi tutulduğu, orantısız gücün, savaşlarda dahi kullanımı yasak olan fosfor bombalarının kullanıldığı, en temel insan haklarının dahi hiçe sayıldığı, insanlık onurunun ayaklar altına alındığı Filistin’de, İsrail tarihe bir kez daha adını kara leke ile yazdırmıştır.

Gazze’deki yaşlı, çocuk, kadın her bir sivilin su ve gıda dahil temel ihtiyaçları edinmelerini bile engelleyen zalim İsrail’in bu gaddarlıkları karşısında ne yazık ki sözde insan hakları savunucuları sus pus olmuş hatta kimileri İsrail’e destek için sıraya gelmiştir.

Saldırılarının ilk anından itibaren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından kendilerine itidal çağrısında bulunulan, sükûnete ve bu zalimliği sona erdirmeye çağrılan; bunun dışında aranan her yolun ve hevesin peşinde koşulmasının sadece daha fazla yıkıma, daha fazla gözyaşına ve daha fazla can kaybına sebep olacağı kendisine hatırlatılan İsrail, ne yazık ki tüm bu çağrılara daha fazla masum kanı dökerek yanıt vermiştir.

IMG_4396

41 km uzunluğu 10 km genişliğinde bir alanda 2 milyonun insanın yaşadığı, İsrail tarafından açık hava hapishanesine çevrilen Gazze’de bugün dahi hastaneler bombalanmaya devam etmekte ve Netenyahu Hükümeti soykırım suçu işlemektedir. Savaş hukuku, insan hakları ihlal ediliyor, uluslararası hukuk tanınmıyor ve tüm bunlar Dünyanın gözü önünde yapılıyor. Bu durum, İsrail’in gerek bugün gerekse yarın insanlık için hem bölgesel hem de küresel bir tehdit olduğunu ortaya koymaktadır.

AK Gençlik olarak bu vahşete ve bu katliamlara “#SayStop” demek adına geçtiğimiz Cuma günü Starbucks markasının İsrail'e verdiği desteği göz önünde bulundurarak AK Parti Gençlik Kolları mensubu 30.000'i aşkın gençle birlikte tüm il ve ilçelerimizde eş zamanlı olarak protestomuzu gerçekleştirmiş, AK Parti Gençlik Kolları olarak #SayStop demiş ve işgalci İsrail’in masum kanına doymayan alçak saldırıları son buluncaya kadar #SayStop demeye devam edeceğimizi bildirmiştik.

Bugün de, burada olduğu gibi 81 ilimizin tamamında eş zamanlı olarak AK Parti Gençlik Kolları mensupları olarak;

Bugün Gazze’de soykırıma dur de

Bugün Gazze’deki vahşete dur de

Bugün Gazze’deki zulme dur de

Bugün Gazze’de yaşanan insanlık suçlarına dur de

Bugün İsrail’e dur de

Diyerek haykırıyoruz ve #SayStop demeye devam ediyoruz.

IMG_4395

Bu vatanın gençleri hem kültürü hem de uluslararası değerlere olan bağlılığın bir sonucu olarak Gazze’de yapılan insan hakları ihlallerinin dimdik karşısındadır.

Altını çizerek tekrar ifade ediyoruz;

Bugün Anadolu’nun her bir köşesinde milyonlarca genç Gazze’de yavrusunun cenazesini kucağına almış bir annenin yüreğindeki sızıyı en derinden hissetmekte, bu zulme katkı sunan kim varsa hesabını tutmaktadır.

Türkiye’nin ötesinde, bölgenin en büyük gençlik hareketi olan AK GENÇLİK olarak Daha Adil Bir Dünya diyerek yola çıkan Cumhurbaşkanımızın izinde; her zaman mazlumların savunucusu olduğumuzu, insanlık ve hukuk bilmez canilerin karşısında olacağımızı belirterek #SayStop diyerek haykırıyoruz.”

HABER – AHMET ÇELİK

KAMERAMAN – ZEKİ AŞIKOĞLU