Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, göreve geldiği ilk günden itibaren verdiği sözleri yerine getirirken yaklaşık bir ay önce başlattığı buluşmalar kapsamında yapılan çalışmaları vatandaşlara bizzat anlatıyor. Daha önce sivil toplum kuruluşları, dernek üyeleri, kurum ve kuruluş temsilcileri ile bir araya gelen Başkan Özlü son olarak Düzceli iş kadınlarını Mutfak Sanatları Merkezi’nde ağırladı. Düzce’ye katkı sağlamış her sektörden kadın temsilcilerin katıldığı toplantıda 3,5 yıl içinde yapılan çalışmaları anlatan Başkan Özlü, belediye imkanlarının vatandaşların talepleri doğrultusunda kullanıldığını belirtti.

İŞ KADINI BULUŞMASI (2)

İSTİŞARE EDİYOR, ŞEHİR İNŞA EDİYORUZ

Toplantıda göreve geldiği ilk günden itibaren Düzce için hayal ettiği projeleri tek tek hayata geçirdiğini ifade eden Başkan Özlü, yaşanan pandemi, sel ve deprem afetlerine rağmen istikrarlı olarak çalışmayı sürdürdüklerini söyleyerek şöyle konuştu: “3,5 yıl önce göreve geldiğimiz günden itibaren vaat ettiklerimizi yapmak için her türlü imkanımızı seferber ettik. Önceliğimiz kurumsal kimliği oluşturmak ve vatandaşlarımızın ulaşabileceği, kendini rahat ifade edeceği, talep ve beklentilerini iletebileceği bir belediye düzeni sağlamak oldu. Bunu büyük ölçüde sağladık. Artık vatandaşımız istediği her iletişim kanalından hizmetlerimize ulaşabilir, taleplerini iletebilir durumda. Sizleri burada ağırlamaktan mutluluk duydum. Genç şehrimizin inşasını düzen ve tertip içinde geliştirmek için bu görüşmeleri önemsiyorum. İstişare ederek ilerliyoruz, şehrimizin büyümesi, gelişmesi ve güzelleşmesi için ne gerekiyorsa yapıyoruz. 2 yılımız pandemi ile geçti. Yaşadığımız sel ve deprem afetleri motivasyonumuzu kırmadı, daha da artırdı. Şu an aynı anda 9 farklı büyük projemiz, yatırımımız devam ediyor. Bunların yanı sıra parklarımız, yollarımız, kaldırımlarımıza kadar şehir bütünlüğünü sağlayacak çalışmalarımız sürüyor. Bu davetimize icabetiniz için her birinize teşekkür ediyorum, tekrar hoş geldiniz.”

Toplantının ilerleyen sürecinde iş kadınlarına bir sunum yapan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, karşılıklı sohbet şeklinde görüşmelerine devam etti.