Ulaşımları birbirine bağlı olan Düzce Beyköy beldesi ve Büyükaçma köyünde Ramazan Ayı’nda iftardan önce son otobüsü saat 19.00 olacak şekilde belirledik. İftar saatlerinin 19.16- 19.46 arasında açılacak olmasıyla birlikte vatandaş otobüs saatlerinin ulaşımda sorun yaşatması sebebiyle sitemde bulundu.

19.00 otobüsünden sonra başka bir otobüs olmamasından şikâyet eden bir vatandaş; “Bu durumda ya 29 gün boyunca taksi ile evimize gideceğiz ya 29 gün boyunca merkezde (ama nerede) kalacağız ya da işimizi bırakacağız.” diyerek alınan asgari ücretin ve günümüz şartlarının da göz önünde bulundurulmasını istedi.

Öncü TV Haber Merkezi, Beyköy Belediyesi kooperatif yetkililerine vatandaşların şikâyetlerini aktarıp, çözüm yolunu sorduğunda kooperatif yetkilisi:

“Ramazan Ayı'nda son otobüsü saat 19.00’da son olacak şekilde belirledik. Beyköy Belediyesi otobüslerinin son ulaşım saati zaten 22.00. Ancak gelen talep doğrulştusunda bunda da bir düzenlemeye gidebiliriz. Ayrıca, Büyükaçma köyünden gelen istekler doğrultusunda da sefer sayısını artırırız.” açıklamasında bulundu.