Düzceli Beşiktaşlıların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltıda, ayrıca Beşiktaş’ın 2020-2021 Futbol Sezonunda kazandığı Şampiyonluk Kupası ve Ziraat Türkiye Kupası da sergilendi. Beşiktaş’ın siyah- beyaz renklerinden oluşan bayraklar ve şampiyonluk afişleriyle süslenmiş olan Evcek köy yaşam alanındaki kahvaltıya katılan Düzceli Beşiktaşlılar, geçen sezon elde edilen şampiyonluğu bir kez daha kutlayıp, şarkılara eşlik ederek gönüllerince bir gün geçirme fırsatı buldular.

 Düzceli siyah- beyazlı taraftarlar ayrıca kahvaltıda sergilenen çifte kupa ile birlikte fotoğraf çektirmek için sıraya girdiler.

Düzce 1903 Beşiktaşlılar Derneğinin birçok ilde meydan gelen yangınlarda zararların bir nebze olsun karşılanması amacıyla organize ettiği kahvaltılı buluşma, Evcek köy yaşam alanında gerçekleşti. Tesisin dört bir yanında Beşiktaş flamaları ve şampiyonluk afişlerinin yer aldığı kahvaltıya Düzceli taraftarlar ailecek yoğun katılım sağladılar.

Beşiktaş Dernekler Birliğinden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Emin Biber tarafından İstanbul’dan yola çıkarılan 2020-2021 Futbol Sezonunda Beşiktaş’ın kazandığı Lig Şampiyonluğu Kupası ve Ziraat Türkiye Kupası, Evcek köy yaşam alanına getirilmesiyle yakılan meşalelerle karşılandı. 

Düzceli Beşiktaşlı taraftarlar, her iki şampiyonluk kupası önünde resim çektirmek için uzunca kuyruklar oluşturdular. Düzceli siyah- beyazlılar daha sonra iki kupanın sergilendiği Evcek köy yaşam alanında, yangın bölgelerine sağlanacak yardımlara verdikleri desteğin huzuru içinde,  gönüllerince eğlendikleri bir günü geçirme fırsatı buldular. Bu kahvaltıda elde edilen gelirin ise Beşiktaş Dernekler Birliğine aktarılacağı ve buradan da yangın olan bölgelerdeki yaraların sarılması amacıyla kullanacağı bildirildi.

“ÇİFTE KUPA DÜZCE’YE GELDİ, ÇOK MUTLUYUZ”

Çifte kupanın kahvaltı ikramının yapıldığı alana getirilmesi sonrasında,  siyah beyazlı taraftarlara hitaben bir konuşma gerçekleştiren 1903 Düzce Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ömer Faruk Darıyerli; “Kupalarımız geldi, kupalarımızı Düzce’mize getirdiğimiz için çok mutluyuz. Yönetim kurulu üyelerimizin hepsine tek tek teşekkür ediyorum. Bayram Ali Kubilay’a çok teşekkür ediyorum, bu organizasyonda bize çok yardımcı oldu bize. Evcek Köy yaşam alanı bizim için bulunmaz bir fırsat hepimiz için, kupalarımızla birlikte güzel bir kahvaltı yaptık. Derneklerden sorumlu Başkan Yardımcısı Emin Biber’ e çok teşekkür ediyorum kupaları Düzce’mize getirdi. Sakarya Beşiktaşlılar Derneği Genel Sekreteri’ de bugün bizimle buradalar. Bugün burada olan olmayan tüm Beşiktaşlıları gönülden kutluyorum.” Dedi.  

“ELDE ETTİĞİMİZ GELİR YANGILARIN YARALARINI SARMAK İÇİN”

Başkan Darıyerli,  “İnşallah bu yılda yeni kupalarla burada olacağız. Bu organizasyonun en büyük amacı Akdeniz Bölgesinde ciğerlerimiz yandı. Orada mağdur olan vatandaşlarımıza, dostlarımıza elimizden geldiği kadar destek olmaya çalışacağız. Bu organizasyondan elde ettiğimiz geliri de Beşiktaş dernekler birliğine vereceğiz. Onların vasıtasıyla çok güzel bir organizasyon yapılıyor. Yangın bölgelerine bu yardımlar ulaştırılacak.” Şeklinde konuşarak sözlerine son verdi.  

“SİZE KUPALARI GETİRME SEVİNCİNDEYİM”

Beşiktaşlılar Dernekleri Birliklerinden sorumlu Başkan Yardımcısı Emin Biber, ise kahvaltıya katılan taraftarlara seslenerek, ”Geçen gün düzenlenen organizasyona bazı sebeplerden dolayı katılamamıştık. İçimizde hep bir ukdeydi. İkinci bir şans doğdu bize sevindim. Bugün burada böyle bir organizasyon olduğunu duyduğum gibi çıktım geldim. Ömer Faruk Darıyerli abiye ve sizlere kupalarımızı getirdim. Bu kupalar alın teriyle şanla, şerefle, hakkıyla kazanılan kupalar. Hepimize hayırlı uğurlu olsun diyelim. İnşallah bu senede şampiyon oluruz diyelim. Şampiyon olup yeni kupalar getiririz. Bayram Ali Kubilay abiye de çok teşekkür ediyorum; böyle bir organizasyona ev sahipliği yaptığı için. İyi ki buradayım, iyi ki sizlerleyim. Kupalarımız hazır durumda.  Kupalarımız sizindir.” ifadesinde bulundu.   

 “YENİ SEZONDA DA BİZ ŞAMPİYON OLACAĞIZ”

Düzce 1903 Beşiktaşlılar Derneği Kurucularından ve siyah- beyazlı takımın Kongre Üyesi Bayram Ali Kubilay ise yaptığı konuşmada ”Büyük Beşiktaşlılar hepinize şampiyonluk kupaları hayırlı uğurlu olsun. Ne mutlu bize ki bugünü yaşattılar. Sayın Emin Biber kardeşimize, herkese teşekkür ederiz. Şampiyonluğumuz kutlu olsun. 2021-2022 sezonunda da, yine şampiyon olacağız inşallah.” dedi.      

Haber: Harun Can Şerbetçi.