Aydınpınar mahallesinde inşaat halinde bir binanın çatı katına çıkan Halit Bayram isimli vatandaş, kayınpederinin polislik gücünü usulsüzce kullanarak çocuklarının kendisine gösterilmediğini iddia etti.

WhatsApp Image 2023-04-02 at 14.49.44

Polis ekipleri, sağlık ekipleri ve itfaiye ekiplerinin hazır bulunduğu bölgede intihar girişiminde bulunan Halit Bayram Öncü Haber ekibinin kendisine yapılan haksızlığın yetkililere duyurulacağı sözünü vermesi üzerine ikna edildi.

WhatsApp Image 2023-04-02 at 14.49.42

Öncü Haber mikrofonlarına konuşan Bayram, polis memuru olan kayınpederinin sabıkadan kaydı bulunan 4 kişiyi peşine taktığını ve silah zoruyla tehdit ettirildiğini de iddia ederek şu ifadelere yer verdi:

“30 yaşındayım. Adım Halit Bayram. 4 yıl önce bir evlilik yaptım. Bu evliliği Düzce Şehit Osman Çatana Polis Merkezi’nde görev yapan Osman Zeki Bıyıklı polis memurunun kızıyla evliydim. 1 yıl resmi nikah olmadan yaşadım kızıyla ben. 1 yıl sonra oğlum oldu. Oğlum olduktan sonra nikah yaptık. Evliliğimiz gayet güzeldi. Oğlum olduktan sonra ailesi sürekli bizde kalmaya başladı. Aylarca bizde kalmaya başladılar. 1- 2 sene oldu kızıma hamile kaldı eşim. Kızım olduğunda ben tır şoförlüğü yapıyordum. Evime bakmak için elimden gerekeni yaptım. Kendileri de buna defalarca şahit oldu. Sonra ben bir bayram arası sıkıştım. Sadece bir künye vardı elimizde. Bunu satıp çocuklarıma bayramlık almak istedim. Eşimde tamam dedi zaten. Sonra ben satmak için yola çıktım. Eşim bana mesaj attı. Annem babam satmamızı istemiyor diye. Bende telefonda eşime biraz kızdım. Daha sonra polis memuru olan kayınpederim eşimi de alıp karakola gidiyor ve bana uzaklaştırma kararı çıkarıyor. Ben o andan itibaren 1 buçuk senedir çocuklarımı göremedim. Eşimle de hala boşanmadık mahkemeliğiz. Daha sonra bana 600 bin TL’lik tazminat davası açıyor. Kayınpederim bunların hepsini kendi zoruyla yaptırıyor.”

WhatsApp Image 2023-04-02 at 14.42.41

“Emniyete gittim ama arkadaşları da benden ifade almak istemedi!”

“Daha sonra ben eşime mesaj attım. Tabi kızgındım çocuklarımı göremediğim için. Bunun üstüne kayınpederim Osman Zeki Bıyıklı 4 tane sabıkası olan adam tutuyor. Beni bir yerde kıstırıp silah ve bıçakla tehdit ediyorlar. Daha sonra ben emniyete gittim ama arkadaşları benden ifade almak istemediler. Bu olay büyür sen yürü git dediler. Sonra ben savcıya gideceğim deyince öylesine ayak üstü ifademi aldılar. 1 buçuk sene oldu, bu adam hala memurluğa devam ediyor. Hala üniformasını giymeye devam ediyor. Ben deprem oldu diye mesaj attım, çocuklarım nasıl diye. Bunu üstüne beni yine gidip şikâyet ediyor.

 Bugün benim görüş günüm. Bilerek kendi karakoluna aldırıyor. Kendi istediği gibi adaleti yönetmeye çalışıyor. Çocuklarım daha ufak. Beni unutturmaya çalışıyor. Kızım 1 yaşına girecek, daha baba kokusunu alamadı benim çocuğum. Bu adam haindir. Hala bu devletin üniformasını giyiyor. Hala bu ülkenin ekmeğini yiyor. Arkadaşları da sırf polis diye bunu kayırıyorlar. Ben bu ülkeden adalet istiyorum.”

HABER- NALAN TAYYAR

GÖRÜNTÜ- AHMET ÇELİK