CHP Düzce Milletvekili ve Dışişleri Komisyonu Üyesi Talih Özcan’dan, açıklanan fındık taban fiyatının beklentinin altında kalmasıyla ilgili açıklama geldi.

CHP’Lİ ÖZCAN’DAN FINDIK FİYATINA SERT TEPKİ!

Geçtiğimiz haftalarda fındık üreticilerinin sorunlarını dile getiren ve hükümetin fiyat politikalarını eleştiren CHP’li Özcan, son yaptığı açıklamada, iktidarı sert dille eleştirdi.

Fındık üreticilerinin sesi olma çabasıyla emekçilerle birlikte mücadele ettiklerini vurgulayan Özcan, gelen zamlarla birlikte artan maliyetlerin altında ezilen fındık üreticilerinin karşılaştığı zorlukları yakından takip ettiğini vurguladı.

“ÜLKENİN HASSASİYETLERİNİ SÖMÜREREK EKMEK KAZANMAYA SON VERİN!” “ÜLKENİN HASSASİYETLERİNİ SÖMÜREREK EKMEK KAZANMAYA SON VERİN!”

“84 LİRA MALİYETLERE BİLE YETMEZ”

Üreticilerin en az 4 dolar taban fiyat beklentisine rağmen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 84 liralık taban fiyatı açıklamasının tam bir facia olduğuna işaret ederek “Halk kandırılmıştır” yorumu yapan Özcan, bu fiyatın gübre, mazot, ilaçlama gibi maliyetleri dahi karşılamadığına dikkat çekti. İşçi giderleri de eklendiğinde fındık üreticilerinin perişan duruma düşeceğini ifade eden Özcan, artışın beklentilerin çok altında kaldığını belirtti.  

“İKTİDAR HALKTAN YANA DEĞİL!”

Özcan, halkın iktidarın gerçek yüzünü görerek, halktan yana olunmadığına şahit olduğunu belirterek, bu durumun yerel seçimlerde demokratik hesaplaşmanın bir vesilesi olacağını ve halkın yerel seçimlerde iktidara gereken dersi vereceğini ifade etti. Bunun sonuçlarının özellikle Düzce'de görüleceğini dile getiren Özcan, "Ben hemşehrilerimin her zaman yanında olmaya devam edeceğim." sözleriyle fındık üreticilerinin yanında yer alacağının ve mücadelesini sürdüreceğinin altını çizdi.