Düzce’yi gelecek nesillere sağlıklı ve yeşil bir kent olarak devretmek hedefiyle hareket eden Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, ‘Dünya Çevre Haftası’ kapsamında Düzce Valiliği Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü ile birlikte etkinlikler düzenledi.

Çevre Haftası (6)

Çocukları çevre konusunda bilinçlendirmek, sorumluluk bilincini ve farkındalığı artırıp, sanatla ilişkilendirerek estetik becerisini geliştirmek adına düzenlenen etkinlikler, Düzce Valisi Selçuk Aslan ile Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Barış Bayrak’ın da katılımıyla valilik bahçesinde gerçekleştirildi.

Çevre Haftası (2)

Geri dönüşüm malzemeleri kullanarak hazırladıkları sıfır atık temalı kıyafetlerle etkinliğe katılan Hamidiye Şehit Özgür Işık İlkokulu öğrencileri, kutlamalara renk kattı. Ayrıca Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin çevre konulu resimleri de sergilendi.

Çevre Haftası (3)

ÖDÜLLER TAKDİM EDİLDİ

Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından atık pillerin toplanması, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları kapsamında, il sınırlarındaki tüm ilköğretim okulları, ortaöğretim okulları ve liseler arasında düzenlenen ve geleneksel hale gelen “Ödüllü Atık Pil Toplama Yarışması”nda dereceye giren okullar da ödüllendirildi.

UZMANINDAN HAYATİ UYARI VE TAVSİYELER UZMANINDAN HAYATİ UYARI VE TAVSİYELER

Çevre Haftası (13)

Vali Aslan ve Başkan Yardımcısı Bayrak, 475 kg atık pil toplayarak birinci olan Namık Kemal İlkokulu, 180 kg atık pil toplayarak ikinci olan Aydınpınar İlkokulu ve 156 kg atık pil toplayarak üçüncü olan Farabi Anadolu Lisesi yöneticilerine ödüllerini takdim etti. Ayrıca, Güzel Sanatlar Lisesi’nde düzenlenen çevre temalı resim yarışmasında birinci olan Kerem Can Meral, ikinci olan Elif Kabasakaloğlu ve üçüncü olan Miray Kıroğlu da ödüllendirildi.

Çevre Haftası (9)

Çevre Haftası (11)

Çevre Haftası (14)

Çevre Haftası (12)

Editör: Zeki Aşıkoğlu