Düzce’de 22 girişimci ve 7 kooperatifle kadın istihdamına büyük katkı sağlayan Düzce Kadın Emeği Merkezi, çalışmaları ile göz dolduruyor. Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nın (MARKA) desteklediği Kadın Emeği Merkezi sayesinde, Düzce’deki birçok kadın için istihdam alanları oluşturuldu.

a70b2672-64dd-4665-8778-24cc8b7cfd0f

Kadın istihdamına yönelik Düzce Valiliğinin girişimi ile deprem sonrasında yapılan iş merkezlerinde kurulan Kadın Emeği Merkezi her geçen gün gelişmeye devam ediyor. Düzcelilerin kimliğiyle ortaya çıkan, şehrin kültür mirasını yansıtan ve üretime teşvik eden merkez, nesilden nesile aktarılarak Türkiye'yi dünyaya tanıtan bir örnek.  Oluşturulan kooperatifler ile kadınlar ürettikleri ürünlerin satışlarını yaparken, elde edilen gelirler ile ailelerine ve çocuklarının okumasına destek oluyor.

f4307fe9-6d76-4c02-94a2-052b90ab1eb1

Bu kapsamda, kadınların ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerin internet ortamında alıcıları ile buluşturmak için e- ticaret eğitimleri verilmeye başladı. Alanında uzman  hocaların verdiği eğitimler ilk günden kadın girişimcilerin yoğun ilgisi ile karşılaştı.

Girişimci kadınlara e-ticaret eğitimleri kapsamında, satış teknikleri ve internet üzerinden pazarlama gibi konularda bilgi veriliyor.

HABER: Savaş ARI