14 Mayıs seçimlerine 1 aydan az bir süre kala, siyasilerin köy, mahalle, hane ziyaretleri aralıksız devam ediyor.

Milletvekili adayları, partilerine ve kendilerine destek talep etmek adına vatandaşların toplu halde bulundukları kahvehane, kıraathane ve sosyal tesis alanlarını tercih ediyor.

Köy yerlerinde kahvehane ve kıraathane ziyaretleri gerçekleştirerek propagandalarını yürüten vekil adaylarına yönelik, kahvehane işletmecilerinden gelen şikâyetler soğuk duş etkisi oluşturdu.

İDDİAYA GÖRE BAZI ADAYLAR HESAP ÖDEMİYOR

Kahvehane işletmecilerinin iddiasına göre, adayların propaganda yürütmek üzere gittikleri kahvehanelerde ekibiyle birlikte propaganda yaptıkları esnada içilen çayların parası ödenmiyor.

Bu durumu hem rahatsız edici bulan hem de maddi olarak zarara uğrayan kahvehane işletmecileri, durumu haber merkezimize bildirdi.

“İçtiğiniz çayların parasını ödeyin”

Bu konuyu, kendisinin hazırlayıp sunduğu Yorumluyorum programında ele alıp masaya yatıran Ünsal, söz konusu mağduriyetin oluşmasında katkı sağlayan adaylara isim vermeden seslenerek sert sözlerle yüklendi.

“İçtiğiniz çayların parasını ödeyin, kimseyi arkanızdan konuşturmayın” diyen Ünsal, şunları söyledi;

“Milletvekili Adayları seçim çevrelerine kahvelere gittiği zaman biliyorsunuz o akşam kahve duruyor kalıyor. Ya arkadaş şimdi burada söyleyeyim mi söylemeyeyim mi bilmiyorum da Milletvekili Adayı olmuşsun, 100 bin TL maaş alıyorsun, kahveciye orada 30-50-100 tane adam geliyor çay veriyor umutla bekliyor. 

“Milleti arkanızdan konuşturmayın”

Kahvecinin parasını ödemeyen Milletvekili Aday’ından Milletvekilinden siyasetçi mi olur ya? O adam emek veriyor yani oradaki insanlara kahveme geldiler diye. Lütfen gittiğiniz yerlerde çay paralarınızı ve ikramlarınızı yapın milleti kendinize konuşturmayın. Paranız çok kıymetliyse oturun evde ama sahaya çıkmışsanız, insanları toplamışsanız, insanlar sizi dinliyorsa, kahveci de bu konuyla ilgili hizmet ediyorsa, bunun çay parasını vermiyorsan, bunu konuşturuyorsan ben bir şey diyemiyorum artık diyen desin…”

Haber – Ahmet Çelik