Gölyaka ilçesi son yağışlarla birlikte bir kez daha sel felaketi ile yüzleşti. Sağanak yağışlarla birlikte taşan dereler Esen Mahallesi’nde evleri sular altında bıraktı. Selin vurduğu bölgede vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Suların bastığı bir çok evde büyük çaplı maddi hasarlar meydana gelirken, vatandaşlar kendi imkanları ile kalan eşyalarını çıkartmaya çalıştı.

İhbar üzerine Esen Mahallesi’ne Gölyaka Belediyesi ekipleri, iş makineleri ve İl Özel İdaresi ekipleri sevk edildi. Ekipler su basan evlerde tahliye çalışmalarını sürdürürken, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan da Esen Mahallesi’ne giderek çalışmaları yerinde inceliyor.

HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU HABER EKİBİMİZ BEYKÖYLÜ VATANDAŞLARA ÖNGÖRÜLERİNİ SORDU

Selzede vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulunan Demircan, yaraların sarılması için çalışma başlatılacağını söyledi.

Öte yandan yer yer kuvvetli sağanak yağışların Düzce ve çevresinde yarına  kadar devam edeceği tahmin edilirken, meteoroloji Düzceli vatandaşları ani sel, su taşkınları ve trafikte yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaya davet etti.

Düzce İl Özel İdaresi ve İlçe belediyeler de olası sel felaketine karşı teyakkuz haline geçti.

HABER: Savaş ARI