Düzce bağlantı yolunda meydana gelen heyelan nedeni ile çökme yaşanmıştı. Heyelan sonrasında yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç yol çalışmasını yerinde inceledi.

AW912903_02

Düzce’nin Gölyaka ilçesinde yol yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ederken 3 metre derinliğe ulaşıldı. Gölyaka bağlantı yolunda birçok kez çökme yaşanan yola geniş çaplı çalışma başlatılmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından heyelanın tekrar yaşanmaması ve yolun güvenli bir şekilde kullanılması için dolgu malzemesi döşeniyor. Düzce Milletvekili Ercan Öztürk ve İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç yol yapım çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgi aldı. Gölyaka bağlantı yolunun kısa sürede yapımı tamamlanarak hizmete açılması bekleniyor.

AW912903_03

Düzce’nin Gölyaka ilçesi çevre yolunda yaşanan heyelan sonrası başlayan çalışmalar sürüyor. Milletvekili Ercan Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Fazlı Koç çalışmaları yerinde inceleyip bilgi aldı.

Daha önce birçok kez çökme sorunu yaşanan Gölyaka Çevre Bağlantı yolunda tekrar çökme yaşanmıştı. Karayolları Bölge Müdürlüğü Ekipleri bu sefer çökme sorunu yaşanan bölgede geniş çaplı çalışma başlatmıştı. Yaklaşık 3 metre derinliğe kadar inilen kazı ile birlikte yola dolgu malzemesi konulma işlemleri yapılıyor. Dolguların ardından kayalar ile yol desteklenerek asfaltlama çalışması tamamlanacak.

AW912903_01

HEYELAN NEDEN MEYDANA GELİR?

Yoğun kış aylarında yaşanan şiddetli yağmurların yağması ve kalın kar örtüsünün erimesi bol miktarda suyun kayaların içlerine sızmasına olanak sağlar.  Herhangi bir doğa olayı neticesinde toprak kayması ‘’ heyelan meydana gelir. Gölyaka ilçesi çevre yolunda yapımı devam eden yolda tekrar doğa olayı yaşanmaması için dolgu malzemesi döşenerek sert kayalar ile kapatılacak.

65 ÜSTÜ İÇİN AŞI UYGULAMASI BAŞLADI 65 ÜSTÜ İÇİN AŞI UYGULAMASI BAŞLADI

HABER: ÖNCÜ HABER / İHA