banner614

FARKINDALIK İÇİN PEDAL ÇEVİRDİLER

banner619

"Avrupa Hareketlilik Haftası" kapsamında Gölyaka Belediyesi tarafından organize edilen programa yoğun ilgi gösterildi. Etkinlikler kapsamında protokol, öğrenciler, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş, belediye önünden 15 Temmuz Şehitleri Kültür Parkı'na kadar birlikte pedal çevirdi.

banner846
Gölyaka 21.09.2019, 12:36 21.09.2019, 16:12
454
banner844

Her yıl 16-22 Eylül'de sürdürülebilir kentsel ulaşım politikalarını geliştirme ve destekleme amacı ile düzenlenen "Avrupa Hareketlilik Haftası" Gölyaka'da etkinliklerle kutlandı.

Programa Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ergin Taştepe, Emniyet Amiri Özgür Cengiz, İlçe Jandarma Komutanı Nadir Çavuşoğlu, İlçe Müftüsü İbrahim Kapancı, Halk Eğitimi Müdürü Ahmet Beyter, Gölyaka Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr.Öğr.Üyesi Nejla Özmen, İGM ve Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Leyla Ersoy, siyasi parti temsilcileri, kurum ve daire müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrenci katıldı.

 

Gölyaka Kaymakamlığı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı'nda ilk olarak İlköğretim Haftası kapsamında tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenin ardından Gölyaka Belediyesi bahçesine geçildi. Gölyaka Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ve başarılı olan 10 öğrenciye haftanın anlam ve önemi adına bisiklet hediye edildi.
  
Polis ve jandarma eskortu eşliğinde protokol, öğretmen ve öğrenciler tarafından belediye önünden 15 Temmuz Şehitleri Kültür Parkı'na kadar 'Avrupa Hareketlilik Haftası' Yürüyüşü düzenlendi. Etkinlikler kapsamında bisikletler ile pedal da çevirildi. 

"Sağlıklı beslenme ve spor gerçekten çok önemli"

15 Temmuz Şehitleri Kültür Parkı'nda sona eren yürüyüşün ardından bir konuşma yapan Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, "Bildiğiniz gibi bu hafta Avrupa Hareketlilik Haftası. Bizler de farkındalık oluşturmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile beraber genç kardeşlerimizle birlikte yürüyüş ve bisiklet yolculuğuna çıktık. Sürekli gençlerimize ve vatandaşlarımıza spor yapmayı öneriyoruz. Sağlıklı beslenme ve spor gerçekten çok önemli. Çünkü çağımızın hastalığı obezite ile en iyi mücadele etmenin yolu, sağlıklı beslenmekten ve düzenli spor yapmaktan geçiyor. En kolay yapacağımız sporların başında ise yürüyüş ve bisiklet geliyor. Bu etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.
 
Programın sonunda etkinliğe katılanlara simit, üçgen peynir ve çay ikramı yapıldı.

Yorumlar (0)
15°
kapalı