banner851

banner955

KÖYLÜLER: BİLİNÇSİZ YAPILAN BARAJ VE KÖPRÜLER BU HALE GETİRDİ!

Gölyaka ilçesine bağlı İçmeler Köyü'ndeki tarım arazileri şiddetli yağışa bağlı olarak sular altında kaldı. Köy sakinleri, bilinçsiz yapılan baraj ve köprüler yüzünden 250 dönüm arazide ekili mahsülün zarar gördüğünü belirtti.

Gölyaka 02.06.2020, 19:10
3638
KÖYLÜLER: BİLİNÇSİZ YAPILAN BARAJ VE KÖPRÜLER BU HALE GETİRDİ!
banner1032

Düzce'de dün geceden bu yana etkili olan sağanak yağış günlük yaşamı olumsuz etkiledi. Özellikle ulaşımı vuran kuvvetli yağış, bazı bölgelerde tarım arazilerini de sular altında bıraktı.

Gölyaka'ya bağlı İçmeler Köyü sakinleri, göle dönen tarım arazileri nedeniyle mağdur olduklarını ifade etti. Öncü Haber Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)'na şikayetlerini ileten bir köylü, hatalı inşa edilen baraj ve köprülerin her yağışta tarlaları bu hale getirdiğini savundu.

İhbar hattına yağış sonrası tarlaların geldiği hali gösteren video ve fotoğraflar gönderen köy sakini, "İçmeler Köyü Çınarlık mevkiinde yağan yağmur dolayısıyla bu seneki mahsüllerimiz yine sular altında kaldı. Köyümüzde bilinçsiz yapılan baraj ve köprüler, kanal üstündeki suyun akışını engelliyor. Bu sebepten dolayı 250 dönüm arazi sular altında ve mahsullerimiz telef olmuştur. Yetkililerden bu konuda bizlere yardım etmelerini, şu köprü ve barajları kaldırılmalarını rica ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (10)
Serdar t 2 yıl önce
Geçmeyin o köprülerden içmeyin o barajlardan ozaman
doğal afet 2 yıl önce
sizde bilinçli bi baraj ve köprü yapın bakalım .sayın ÖNCÜ
Celalettin yıldız 2 yıl önce
Çınarlık mevkisin deki kanallar şimdi o ekili tarlaların için de kaldı. Yani tarla oldu şu basması normaldir.
HER YERDE ŞU AN SU BASKIN 2 yıl önce
ŞU AN BU SU BASKINLARI HER YERDE VAR, YANİ YAĞIŞLARIN FAZLA OLMASINDAN KAYNAKLANIYOR, SADECE SİZİN KÖYÜNÜZ LE İLGİLİ DEĞİL
KABAHAT SİZİN İÇMELER 2 yıl önce
İÇMELER - GÖLYAKA YOLU ÜZERİNDE BULUNAN EVLERİN HEPSİ SU ALTINDA KALIRDI YAĞIŞ OLDUĞUNDA, ŞİMDİ KÜÇÜK BİR YERİ GÖSTERİP NANKÖRLÜK ETMEYIN.
eskiden sudan yol kapanır 2 yıl önce
Allah aşkına yapmayın be içmeler halkı, yıllardır var olan bir sorun ama şu an gösterdiğiniz eskiden olanın onda biri, eskiden okulun önü bile kapanıyordu yol kapanıyordu yoldan geçilmiyordu.
Resul İnan 2 yıl önce
tarlası sular altında kalan köylülerden biriyim, tüm emeklerim heba oldu, ilk seçimde oyum yine AKP ye , kahrolsun plansız programsız barajları köprüleri yapan CEHAPE zihniyeti..
Vatandas 2 yıl önce
Onceden tarla kenarlarinda hendek vardi hendek kazin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23
açık