Düzce Belediyesi, tüm birimleriyle Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ili etkileyen depreme yönelik başlattığı seferberliğini sürdürüyor. Depremin ilk anından itibaren tüm gücüyle deprem bölgesine akın eden belediye, Başkan Dr. Faruk Özlü'nün talimatıyla üretime geçilen tuvalet ve lavaboların yanı sıra, duş kabini, bebek bakım odası ve sobaların imalatını sürdürüyor. Destek Hizmetleri Müdürlüğü bir yandan üretimleri sürdürürken, bir yandan da sevkiyata devam ediyor. 

DSC_4691

Düzce Belediyesinin öz kaynakları kullanılarak üretime geçilen lavabo ve tuvaletlerden 10 adedi Cumartesi günü Elbistan'a gönderilmişti. Bir yandan sevkiyat sürerken diğer yandan üretime devam eden Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, 8 tuvalet, 1 bebek bakım odasının imalatını tamamlayarak yola çıkardı. Tuvaletler ile birlikte 40 adet de soba da depremzedelerin kullanılması için Elbistan'a gönderildi.

DSC_4710

DEPREMZEDELER İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM
Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Barış Bayrak, “Başkanımız Dr. Faruk Özlü’nün talimatıyla ilk etapta 10 adet tuvaletimizi Kahramanmaraş Elbistan’a göndermiştik. Şu an itibariyle de 8 tuvalet, 1 bebek bakım odası ile 40 tane de dış mekan sobasını bölgeye gönderiyoruz. Şu anda üretim çalışmalarımız devam ediyor. Talepler doğrultusunda istenen bölgelere sevkiyatımız yapılacak. Depremler hepimizin başına gelebilecek doğal afetlerdir. Ama bunun sonrasında salgın hastalıkları önlemek adına hijyenin çok önemi var. Biz de bunun için çalışmalarımıza aralıksız devam ediyoruz” dedi.