Düzce’de eğitimde baş göstermeye devam eden fiziki mekan yetersizlikleri dolayısıyla yaşanan sancılı sürecin eğitimcilere fatura edildiğini savunan İYİ Parti, bu duruma ses yükseltti.

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Turgut Özal Anadolu Lisesi’nde yaşanan bina sorununu yok saymakla eleştirdiği İl Milli Eğitim Müdürü Tamer Kırbaç’ın, Düzce’nin mümtaz eğitimcilerinden Tarih Öğretmeni Abidin Gel’e etik dışı olarak görevden uzaklaştırmayı reva gördüğünü vurgulayarak, bu etik dışı durumun sebebini sordu ve hukuki mücadelesinde Gel’in yanında olduklarını belirtti.

‘Öğretmen ve öğrencilere derme çatma binada eğitimi reva görüldü’

Er, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Gerek Turgut Özal Anadolu Lisesi gerekse de Düzce eğitim camiasının değerli öğretmenlerinden sayın Abidin Gel, Turgut Özal Anadolu Lisesi’nin kamuoyuna da yansıyan bina sorununa dikkat çekmiştir. 1999 depreminden bu güne hala öğrencilerimizi ve eğitimcilerimizi prefabrik binalarda öğrenim görmesine göz yuman idari akıl 800’den fazla öğretmen ve öğrenciyi derme çatma binada eğitimi reva görmüştür. Asli görevi olan bu soruna çözüm bulmak yerine ise okulun değerli öğretmeni Abidin Gel Hocamızın okuldaki görevine son vermiştir.”

“Düzce eğitimi de eğitimcisi de haksızlık karşısında tepki vermeye devam edecek”

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başındaki isimlerin yapıcı eleştiri ve müşterek akla tahammülü olmadığını savunan Er, “Mevcut sorunu çözmek bir tarafa yaşanan mutsuzluğu ve huzursuzluğu arttırmak, öğretmenleri okul müdürlerini bir manada cezalandırmak hangi akla hizmettir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü bu tavır ve kararları ile tam olarak hangi sorunu çözmüştür. Düzce eğitimi de eğitimcisi de haksızlık karşısında tepki verecek, vermeye de devam edecektir. Abidin Gel hocamızın yanındayız. Kendisine her türlü desteği vereceğiz. Düzce Milli Eğitim Müdürü2nü makamına uygun ve akl-ı selim davranmaya davet ediyoruz.”

Editör: Emirhan Töngel