Düzce Belediye Meclis Üyesi Hüdaver Gösterişli'nin kızından sonra bu kez damadı iş yeri ile ilgili yaşanan sorunlarla gündemde…

Kızının usulsüz işgal ettiği iş yerleri de kapatılmıştı

Bilindiği gibi çalışmaya ihtiyacı olan kadınların istihdam edilmesi ve girişimciliğe yönlendirilmesi için Düzce Valiliği ve İl Özel İdaresi’nin ortak çalışmasıyla şehre kazandırılan Düzce Kadın Emeği Merkezi’nde dar gelirli olmadığı halde babasının nüfusunu kullanarak, bir değil, iki değil tam 3 dükkan birden işleten, bununla da kalmayıp merkezin genel temizliği için Toplum Yararına Program kapsamında işe alınan kadınları personeli gibi çalıştıran Gösterişli’nin kızı Hale Ülkü Yesirci’ye tanınan çifte standardın Öncü Medya Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal tarafından sesli olarak dile getirilmesi sonrası Vali Atay söz konusu dükkânların kapatılması için talimat vermişti. Bu doğrultuda usulsüz şekilde işgal edilen üç işyeri kapatılmıştı.  

Damadın iş yeri de mühürlendi

Düzce Belediye Meclis Üyesi Hüdaver Gösterişli'nin damadı tarafından işletilen Düzce- Akçakoca yolu Beyciler Kavşağı mevkiindeki Çoban Dürüm isimli iş yeri de kaçak olarak faaliyet gösterdiği ihbarının ardından yapılan inceleme sonrası mühürlendi.

Belediyeden iş yeri açma ve çalışma ruhsatı almadan hizmet vermeye başladığı tespit edilen restoranın faaliyeti, zabıta ekipleri tarafından hazırlanan tutanakla birlikte durduruldu.

Daha önce işyeri açmak için gerekli olan belgelerin tamamlanması yönünde resmi yazıyla uyarılan restoranda gerekli belgelerin temin edilmemesi nedeniyle mühürleme işlemi gerçekleştirildiği öğrenildi.