Düzce’de kesinti ve zaman zaman kirliliğe neden olan artık miadını dolduran su altyapısının sil baştan yenilenmesi amacıyla Düzce Belediyesi ve DSİ iş birliğinde çalışmalar devam ediyor.

R G T I R T W R

AKÇAKOCA’DA CUMA NAMAZI KILDIRDI, AŞURE İKRAM ETTİ AKÇAKOCA’DA CUMA NAMAZI KILDIRDI, AŞURE İKRAM ETTİ

Belediyeden yapılan açıklamada, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün mega projeleri arasında yer aldığı bildirilen içme suyuna yönelik olarak, hem şehrin artan su ihtiyacını gidermek, hem de şebeke kaynaklı sorunları kökünden çözmek üzere çalışmaların devam ettiği aktarıldı.

R G E W G H I G

Açıklamada, Düzce’nin 50 yıllık su ihtiyacını garanti altına almak üzere Devlet Su İşleri eliyle yürütülen proje ile şehrin içme suyu kaynaklarını oluşturan Beyköy’deki Uğur ve Bıçkı dereleri üzerinde tesis inşaatlarının sürdüğü anımsatıldı. Bu çalışmalara ek olarak İller Bankası kaynakları ile yürütülecek olan projenin de ihale aşamasına geldiği kaydedildi.

G H B R K Y H90 E

Açıklamada şöyle devam etti: “İçme suyu şebekesinin yenilenmesini ve 30 bin m3 kapasiteli bir su deposu yapılmasını öngören projenin son durumunu görüşmek üzere Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü başkanlığında, Başkan Yardımcısı Okan Kaltu ve ilgili birim personellerinin katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda, ihale aşamasına gelen 45 milyon Euro’luk yatırım ile ilgili istişarelerde bulunularak, ihaleden sonraki sürece ilişkin planlamalar yapıldı. Şebekenin yenilenmesi ile birlikte hem kamu zararına neden olan kayıp-kaçak önlenecek ve şebeke tamir masrafları ortadan kalkacak, hem de vatandaşlar güvenli içme suyuna kavuşmuş olacak.”

Editör: Liva Ünsal