banner851

banner955

ŞİKÂYETLERİNE KULAK ASILMAYAN KÖYLÜ TEPKİLİ

Gümüşova’nın Çaybükü Köyü, kaldırılan konteynerin yerine Düzce İl Özel İdaresi’nin yenisini yerleştirmemesi yüzünden aylardır çöp sorunu ile mücadele ediyor.

Gümüşova 28.10.2021, 12:48 28.10.2021, 14:46
3070

Düzce’nin köylerine hizmet götürmekten sorumlu özel idarenin aksattığı çalışmalar, halkı mağdur ediyor. Buna son örnek Gümüşova’ya bağlı Çaybükü Köyü’nde aylardır baş gösteren çöp sorunu oldu.

Köyde bulunan ve üzerinde ‘Gümüşova Belediyesi’ yazdığı için 2 ay önce bulunduğu yerden kaldırılan çöp konteynerinin yerine yenisinin yerleştirilmemesi tepkiye neden oldu.

Düzce İl Özel İdaresi sorumluluk alanında bulunan köyde, konteyner ve çöp toplama hizmetinin düzenli yapılmadığını savunan vatandaşlar, ilgilileri haber merkezimiz aracılığıyla göreve davet etti.

Öncü Whatsapp İhbar Hattı (0 542 767 18 81)’na gönderdiği ihbarda, haftalardır yerine yenisi konulmayan konteyner yüzünden köyün yakışmayan bir manzara ile karşı karşıya olduğunu belirten köy sakini, irtibata geçtikleri özel idare yetkililerinin duyarsızlığından yakındı.

2 aydır konteyner olmayan noktanın ‘Buradan alırlar’ düşüncesiyle bırakılan atıklar sonucu çöp dökme alanına çevrildiğini belirten tepkili vatandaş, “Gümüşova’ya bağlı Çaybükü Köyü’nde çöp konteynırlarını aldılar. Burası özel idarenin alanı. Her yer çöp içinde 2 aydır belediyeyi de aradık bir şey yapmadılar.” serzenişinde bulunarak, hizmet alamamaktan dert yandı.

Yorumlar (5)
Muhtar 1 yıl önce
Muhtar ne işe yarar.
Aa 1 yıl önce
Özel idare iş makinelerini köye gönderir. Muhtarlar da kendi tarlalarına yol açtırır.
Cevre köylü 1 yıl önce
Bizlerinde çöpünü özel idare alıyor ama yetmediği yerde kendi cop bidonlarimizi kendimiz tedarik ettik kullanıyoruz ,yazık bu şekilde özel idareyi bekliyoruz diye bakilirmi hastalık yuvası.
Köylü 1 yıl önce
Bende duzcenin caybukune yakın bir köyünde oturuyorum özel idarenin kamyonları her pazartesi günü gelip kapı kapı çöpleri alıyorlar posetlenmis hâlde bence o köyde belirli günler o kamyonlar mutlaka gelir
DÜZCELİ 1 yıl önce
YAPMAYIN ARKADAŞ BOŞ CUVAL CÖP POŞETİDEMİ YOK O KÖYÜN KENDİ PİSLİĞİ BU BİRDE HABERMİ YAPTIRIYORLAR HER HAFTA KÖYLERE CÖÖ KAMUYONLARI GELİYOR TOPLAYIN GÜNÜ GELDİĞİ GÜN CIKARTIN ÇÖP KAMUYONUNA VERİN.
Yeni Sayımız