banner851

banner614

"TAMAMEN SUSUZ KALDIK"

Gümüşova ilçesine bağlı Hacılar Mahallesinde yaşanan su problemi, hat safhaya ulaştı. Yıllardır yaşadıkları su problemi ile ilgili defalarca Gümüşova Belediyesine müracaat ettiklerini belirten mahalle sakinleri, bugüne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını ifade ettiler.

banner619
Gümüşova 04.01.2021, 12:51 04.01.2021, 13:20
1189
"TAMAMEN SUSUZ KALDIK"

Gümüşova ilçesine bağlı Hacılar Mahallesi sakinleri, musluklarından akacak bir damla suya hasret kaldı. Kot farkı nedeniyle şebeke suyundan yararlanamayan mahalle sakinleri, kullandıkları kaynak suyunun da kuraklık nedeniyle kurumasıyla tamamen susuz kaldı. Duruma tepki gösteren mahalle sakinleri, sorunun bir an önce çözüme kavuşmasını istiyor.

Konu ile ilgili Gümüşova Belediyesi’ne birçok müracaatta bulunduklarını söyleyen mahalle sakinlerinden Songül Demirci, “Gümüşova Hacılar Mahallesinde yıllardır su sorunu yaşıyoruz. Mahalle olmamıza rağmen yaklaşık 20 yıldır, belediyenin şebeke suyundan yararlanamıyoruz. Bu konu ile ilgili defalarca Gümüşova Belediyesine müracaatta bulunduk, ancak bugüne kadar bir sonuç alamadık. Kullandığımız kaynak suyunun da kuraklık nedeniyle kuruması ile tamamen susuz kaldık.  CİMER’e konu ile ilgili şikayette bulunduk, ama yine de bir sonuç alamadık” diyerek duruma tepki gösterdi.

Su sorununun bir an önce çözülme kavuşmasını istediklerini kaydeden Demirci, “Her seçim döneminde, evlerimize şebeke suyu bağlanacağına yönelik bize söz veriliyor. Ama seçimden sonra bu verilen sözler unutuyor. Biz musluklarımızdan artık su akmasını istiyoruz” diye konuştu.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (1)
sts 9 ay önce
HERKES EVİNE BİR SU POMPASI TAKTIRSIN MESELE ÇÖZÜLSÜN