Devlet ve sanayi kollektifinde 5 farklı merkezde konteyner üretiminin gerçekleştirildiği Düzce'de, valilik koordinasyonuyla kapasite artırıldı. 
Etkin hareketlilikte fiili kapasitelerini yükselten merkezlerden bir günlük mesaide 75 adet üretim sağlanıyor.
Düzce çemberinde; valilik, il özel idaresi, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının işbirliği üzere seri üretime geçirilen konteynerlerin dış bölümüne gösterilen özen, iç yapısına da yansıtılıyor.

AW848108_02
İç dizaynında banyo, mutfak ve lavabosu ayrı bölümlerde konforlanan konteynerlerin lojistik servis sağlayıcılığını, Düzce Kamyoncular Kooperatifi üstleniyor.
Deprem bölgelerine 490. konteynerin gönderildiğini kaydeden Düzce Valisi Cevdet Atay, üretime değin ilerleyen 4 aylık süreçteki sayısal hedefte, 10 binleri işaret etti.

AW848108_06
"Sağlıklı barınma ortamı" tarifiyle depremzedelerin hayat koşullarına iyileştirmek gayesinde çalıştıklarını kaydeden Vali Atay, "Herkes elinden geldiği kadar bir şeyler yapmaya çalışıyor. Biz de oradaki vatandaşlarımızı, içerisinde banyosu, tuvaleti olan sağlıklı barınma ortamına kavuşturalım diye hızlı şekilde konteyner üretimine geçtik. Tabii ilk başta biz konteyner üretmemiştik. Bize ‘Günde en fazla 3 tane, 5 tane yaparsınız' dediler. Şunu ifade etmek istiyoruz; dün 55 tane bugün ise 70 tane günlük konteyner gönderiyoruz. Bugün 490’ıncı konteyneri gönderiyoruz. İnşallah 3-4 ay içeresinde 10 binleri bulacağız. Düzce’nin gurur duyması gerekiyor. Burada Düzce’nin herhangi bir kaybı yok, iş gücünü bir araya getirdik. Burada fabrikalardan ürünlerimizi alıyoruz, yapıyoruz ve gönderiyoruz. Oradaki vatandaşlarımız bir an önce sıcak yuvalarına kavuşsun diye elimizden geleni yapıyoruz" dedi. Öncü Haber/İHA

AW848108_07

AW848108_05

AW848108_03