banner851

banner614

16 SAAT DİDİK DİDİK ARADILAR

banner619

Düzce’de sabah saatlerinde Gülen Cemaati'ne yakınlığıyla bilinen eğitim kuruluşlarına yönelik polisler tarafından başlatılan eş zamanlı operasyon gece saatlerinde bitti. Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı doğrultusunda inceleme yapan polisler şirket dosyaları ve harddiskleri inceledi, baskında gözaltı olmadı.

banner846
Gündem 03.09.2015, 20:17
4990
16 SAAT DİDİK DİDİK ARADILAR
banner844
Düzce'de, Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik soruşturma kapsamında, Kent merkezindeki özel okul, yurt, dershane ile Akçakoca ilçesindeki bir dershanede sabah saatlerinde başlatılan  gece saat 24.00’de bitti. Eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda kurumlarda bulunan bilgisayar ve resmi evraklar inceleme altına alındı.
Emniyet ekipleri, doküman ve bilgisayarları inceledi. Arama yapılan dershane, özel okullar ve yurtlar aracılığıyla "Paralel Devlet Yapılanması"na finansman sağlandığı, ayrıca Vergi Kanunu'na muhalefet edildiği öne sürüldü. Paralel Devlet Yapılanması'na finansman sağlandığı iddiasıyla bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlenen gün boyu devam ederken polis ekipleri, hardisklerde ve dosyalarda belirledikleri suç unsurlarına el koydu. Arama yapılan kurumlarda geniş güvenlik önlemi alan ekipler binalara girişlere izin verilmedi.
Yorumlar (0)