banner851

banner614

17 YOLCU KARANTİNAYA ALINDI

banner619

Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağı, 17 yolcuda koronavirüs şüphesi bulunduğu gerekçesiyle Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı. Yolcular karantinaya alınacak.

banner846
Gündem 25.02.2020, 14:42 25.02.2020, 15:23
2849
17 YOLCU KARANTİNAYA ALINDI
banner844
banner785

Ankara Esenboğa Havalimanı'nda koronavirüs (Kovid-19) hareketliliği yaşanıyor. Tahran-İstanbul seferini yapan THY uçağı koronavirüs şüphesi nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Kum kentinden gelen 12 yolcunun ateşi sınırın üstünde çıktı. Uçaktaki 17 yolcu şüpheli olarak değerlendiriliyor. Şüpheli yolcular karantinaya alınacak.

UÇAKTA 132 YOLCU VAR

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, TK 8VÇ sefer sayılı 132 yolcusu bulunan uçak, Ankara Esenboğa Havalimanı'na saat 10.29'da indi.

ÖN MUAYENE YAPILDI

Tahran-İstanbul seferini yapan uçaktaki yolcuların Sağlık Bakanlığının da koordinasyonunda Ankara Sağlık Müdürlüğü ve Bakanlık yetkilileri nezaretinde ön muayeneleri yapıldı.

İran'dan gelen ve ateşi sınır üstünde olan toplam 17 kişi şüpheli olarak değerlendiriliyor. Saat 12.30 itibarıyla Sağlık Bakanlığı ekipleri, ikinci bir kontrol için uçağa giriş yaparken tarama sürüyor.

Kovid-19 şüphesi nedeniyle bölgeye çok sayıda ambulans ekibi sevk edildi.

14 GÜN GÖZLEM ALTINDA TUTULACAKLAR

Sağlık Bakanlığından konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Bilindiği üzere, 23 Şubat'tan itibaren, komşumuz İran'la kara, demir ve havayolu geçişleri durdurulmuştur. Kara sınırlarımız karşılıklı olarak kapalıdır ancak havayoluyla ülkemizden İran'a dönmek isteyen İran vatandaşları için dönüşler devam etmektedir. İran'dan ülkemize dönmek isteyen Türk vatandaşları için ise özel bir sefer düzenlenmiştir. İran'dan bu seferle ülkemize gelen Türk vatandaşları 14 gün süreyle gözlem altında tutulacaktır. Bu çerçevede Tahran uçağının Ankara'ya inişi planlanmıştır. Uçakta bulunan 132 Türk yolcu ve mürettebat ilk kontrolleri ve karantina süreçleri için daha önce boşaltılmış ve karantina hastanesi olarak hazırlanmış olan Dr. Zekai Tahir Burak Hastanesine nakledilecektir."

THY, TAHRAN SEFERLERİNİ İPTAL ETMEDİ

Türk Hava Yolları'ndan (THY) bugün yaptığı açıklamada Türkiye-İran arasında yapılan bazı seferlerin durdurulduğu açıklanmıştı. THY, 27 Şubat'a kadar İran'ın İsfahan, Meşhed, Şiraz ve Tebriz'e düzenleyeceği seferlerini iptal ederken Tahran seferlerinin düzenlenmesinde bir engel bulunmadığını belirtmişti.

THY, Tahran seferlerinin sayısını 2'ye düşürmüştü.

Yorumlar (2)
İNSANLARINI KURTARIN BAKA 1 yıl önce
SINIR KAPILARININ KAPATILDIĞINI SÖYLEYENLER HAVA YOLLARINI NASIL OLUR DA UNUTUR, BÖYLE GARABET OLMAZ, OLAN MASKELERİ DE ÇİNE GÖNDERDİNİZ HAYDİ BAKALIM ŞİMDİ MASKE ÜRETİN VE KENDİ İNSANLARINI KURTARIN BAKALIM.
YAZIK 1 yıl önce
DURDURMAYIN SEFERLERİ DEVCAM EDİN KORONA VİRÜS SALGININI TAŞITMAYA
kapalı