banner614

2023 VİZYONU'NA UYGUN HALE GETİRİLDİ

banner619

Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik "Kariyer Günleri Projesi" yeniliklerle devam ediyor. Proje, bu yıl "Geleceği Yakala" sloganıyla okullarda uygulanıyor.

banner846
Gündem 17.10.2019, 17:36 17.10.2019, 18:53
499
2023 VİZYONU'NA UYGUN HALE GETİRİLDİ
banner844
Düzce'de iki yıl önce yerel bir proje olarak uygulanmaya başlanan Kariyer Günleri Projesi "Geleceği Yakala" sloganı ile 2023 Eğitim Vizyonu'na uygun hale getirildi. Bu kapsamda revize edilen proje, 11. ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak ortaöğretim okullarnda uygulanmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: "Proje ile öğrencilerin meslekleri her yönüyle tanımalarını, doğru hedefler belirleyerek kişilik özellikleri ilgi ve yetenekleri doğrultusunda yükseköğretime geçişte bilinçli tercihler ve kariyer planlamaları yapmalarını sağlamaları amaçlanmaktadır. Proje kapsamında yıl boyunca mesleğinde başarılı, kariyer yapmış kişilerin katılımlarıyla gerçekleştirilecek söyleşiler, üniversite gezileri, kamu ve özel sektör iş alanları tanıtım gezileri gibi tanıtım programları gerçekleştirilecektir."
Yorumlar (3)
EBSli 2 yıl önce
Emeği gecenleri tebrik ederim.
Vatandaş 2 yıl önce
Proje daha çıkmadan önce bunu okulunda uyguladı Vedat hoca bilgi orta okulunda. Zaten haber resmi de ona ait. Valiyi sosyal medyadan davet etmişti. Vedat hoca. Birinci ve derece okullar çıkaran hoca
önce ahlak verelim 2 yıl önce
okumak çok güzel bir şeydir.ama neyi niçin okuduğuda önemli....maalesef okuyan neslin ahlaki zaafları hiçte hoş değil.....uygunsuz davranışlar...sokak ortalarında sarmaş dolmaş öpüşmeler...haram helal hiç dinlemeden .örf ve adet tanımadan davranışlar.. toplumun geleceği hiç hoş değil
15°
açık