banner851

banner614

2B ARAZİLERİ İÇİN ÖNEMLİ KARAR

banner619

Düzce Valiliği orman vasfını yitirmiş arazilerde, bilinen ismi ile '2B' arazilerinde başvuru işlemlerinin tarihinde değişiklik olduğunu bildirdi. Başvuru işlemlerinin bitmesine yakın Bakanlar Kurulu'ndan gelen açıklama ile ödeme ve başvuru sürelerinde tarih uzatıldı.

banner846
Gündem 14.10.2017, 11:12 14.10.2017, 15:17
2442
banner844

Kamuoyunda '2B' olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilere ilişkin başvuru ve ödeme süreleri 6 ay daha uzatıldı.
Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, orman köylülerinin kalkınmalarının desteklenmesi ve hazine adına orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ile hâzineye ait tarım arazilerinin satışı hakkında kanunda belirtilen süreler dahilinde satış işlemlerinin devam ettiği hatırlatıldı.
2/B alanlarında bulunan taşınmazların satışı Bakanlar Kurulu Kararıyla “Süresi içinde başvurmayanlara, kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içinde ödemeyenlere, taksitli satışlarda sözleşmesinde belirtilen taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere başvuru ve ödeme süreleri, 7 Nisan 2018 tarihine kadar altı ay daha uzatıldı.

Hazineye ait tarım arazilerinin satışına ilişkin zamanında başvuruda bulunmayanlara da 1 yıl daha süre tanındı.

Söz konusu karar, 7 Eylül'den geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.

Haber: Y. SEVER

Yorumlar (2)
köylü 4 yıl önce
2 b yi satarlar ama 80 90 yıllık araziyi orman diye vatandaşları mahkemeye verirler valla kılıçkanoğluyla ben de bu sefer yürüyecem adaletin apoleti için
Can . D 4 yıl önce
DÜZCEMIZE ULASIM DA DÜZCE AKCAKOCA HENDEK SAKARYA ARASI TIRANVAY HATDI YAPILMASI LAZIM VE 40 BIN KISILIK ÜSDÜ ACILIR KAPANIR COK AMACLI SITAT VE KAPALI SIPOR SALONU YAPILMASI LAZIM LAZIMDA BUNLAR YAPAR 15 BIN KISILIK SIRADAN SITAT YAZIK