banner851

banner614

ACİL SERVİSLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA

banner619

Akçakoca Devlet Hastanesi'nde 2019'un ilk 6 ayında verilen hizmetlerin masaya yatırıldığı değerledirme toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Dūzce İl Sağlık Mūdūrū Dr. Yasin Yılmaz, Yenimahalle Ketmenli Kavşağı mevkiinde yapılacak yeni devlet hastanesinin inşaatının 2 yıl gibi bir sürede tamamlanacağını, bu süre zarfında mevcut hastanenin kullanılacağını aktardı. Ayrıca dar bir alanda hizmet veren acil servisin genişletilmesi için ihale yapıldığını müjdeledi.

banner846
Gündem 21.09.2019, 10:11 21.09.2019, 10:16
540
ACİL SERVİSLE İLGİLİ ÖNEMLİ AÇIKLAMA
banner844
Dūzce İl Sağlık Mūdūrū Dr. Yasin Yılmaz başkanlığında Akçakoca'da İl Sağlık Mūdūrlūğū yetkilileri ve Akçakoca İlçe Devlet Hastanesi yönetiminin katılımıyla "Akçakoca Devlet Hastanesi 2019 Yılı İlk 6 Ay Değerlendirme Toplantısı" düzenlendi. Toplantıda 6 aylık faaliyetler değerlendirilirken, yürütülen çalışmalar ve yıl sonu hedeflerine yönelik görūş ve öneriler paylaşıldı. Verimli geçen toplantı sonunda İl Sağlık Mūdūrū Dr. Yasin Yılmaz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

3 ayda bir toplantı yapılıyor
Toplantının yürütülen ve planlanan çalışmaları değerlendirmek üzere yapıldığına vurgu yapan İl Sağlık Müdürü Yılmaz, "Akçakoca’da 3 ayda bir değerlendirme toplantısı yapıyoruz. Bu değerlendirme neticesinde bugüne kadar yaptıklarımızı ve yapmamız gerekenleri planladık, konuştuk, istişare ettik. Arkadaşlarla nerelere dokunmamız gerektiğini paylaştık, onlardan da fikirler aldık.” dedi.

Yeni hastane yapılıncaya kadar mevcut hastane faal kullanılacak
İl Sağlık Müdürü Dr. Yasin Yılmaz, Akçakoca’ya yeni yapılacak olan hastane ile ilgili ise şöyle konuştu:
"Hepinizin malumu, geçen haftalarda yeni binanın yapımı ile ilgili sayın valimizin koordinasyonunda vekillerimizin de içinde bulunduğu bir ortamda protokol yaptık, belediye başkanımızla birlikte. Bakanlığa gönderdik. O kapsamda oradaki çalışmalarımız devam edecek. Tabii bu süreç belli bir süre alır, alacak. Önce projesi çizilecek. Proje ihalesi yapıldı, hazır. Firma, önümüzdeki günlerde gelerek zemin etüdünü yapacak. Daha sonra avam proje çalışması olduktan sonra teknik proje çalışması yapılacak. Elektriği, mekaniği, diğer çalışmaları gibi… O zamana kadar da 2 yıl gibi belli bir süre geçecek. Bu süreçte de mevcut binamızı kullanmaya devam edeceğiz."


Hastanenin eksikleri tamamlanıyor
İl Müdürü Yılmaz, hastanede taspit edilen eksikliklerin giderilmesi için Sağlık Bakanlığı'ndan talep edilen ödeneğin geldiğini ve tüm eksiklerin kısa sürede tamamlanacağını belirterek şunları söyledi:"Bakanlığımızla görüşmelerimiz neticesinde birçok konuyla ilgili bakanlığımızın desteğiyle çalışmalar yaptık. Mesela 2 – 3 aydır kemik dansitometre cihazımız faal durumda. Bundan önce vatandaşlarımız kemik dansitometri çekimi için Düzce’ye gidiyorlardı, artık burada çektiriyorlar. Onun dışında asansörümüz de sıkıntılar vardı. Bu konuda da ödenek geldi, ihalesi yapıldı, bitti, birkaç gün içinde hizmete girecek. Yine hastane binamızın dış cephesinde boya işlerimiz devam ediyor. yine içeride lavabolarımızda ilgili ve vatandaşlarımızın kullandığı noktalarda belli tadilat ihaleleri yapıldı, çalışmalarımız devam ediyor. Bununla ilgili yaklaşık 400 bin lira civarında ödenek geldi. Asansör için zaten 90 bin lira gelmişti.

Acil servis büyütülüyor
Bunların dışında acil servisimizde dar bir alan var. Bu yüzden tek tek hasta alımı yapılıyor. Bu açıdan binanın ön tarafını genişletmek için bir ihale yaptık. Yaklaşık 200 metre kadar büyüteceğiz. Diğer hastanelerimizde olduğu gibi 4 – 5 hastanın aynı anda içeri alınabileceği bir alan oluşturacağız. Böylelikle hasta sirkülasyonu daha kolay olacak ve hastalarımızın dışarıda bekleme sureleri kısalacak."

Yeni cihazlar alındı
Malzeme eksiklerinin de giderildiğini kaydeden Müdür Yılmaz şu ifadeleri kullandı:
"Yeni bir NST cihazı alındı. Bunun dışında otoklav cihazımızı yenileyeceğiz. Bu cihazla ilgili arkadaşlarımız sterilizasyon alanı belirlediler. Aşağı yukarı bu harcamalar için 1 milyon lira civarında bir ödenek buraya gönderildi ve bunu hastane için harcamaya devam ediyoruz."

Giden hekimlerimiz ayrılmadan yenilerini getireceğiz
Müdür Yılmaz, hastaneden ayrılan hekimlerin yerine yeni hekimlerin görevlendirileceğini söylerken, sözlerine şöyle devam etti:
"Hekimlerimizle ilgili olarak da hastanemizde hekim noktasında bir artış var. Söz konusu edilen iki dahiliye doktorumuz Yan Dal Sınavı'nı kazandı, oraya gidecek. 4 - 5 yıl daha orada yan dalda eğitim alacaklar. Tekrar atamaları olacak. Fakat ayrılmalardan kaynaklanan açıkları kapatmak adına arkadaşlarımız henüz hastaneden ayrılmadan, kısa sürede Bakanlık ile görüşerek bu açığı telafi edeceğiz."

Yeni doktorlarımızın atamaları yapıldı, önümüzdeki günlerde geliyorlar
İl Sağlık Müdürü konuşmasının sonunda Akçakoca’ya ataması yapılan yeni doktorların müjdesini de verdi.
Yılmaz, şu ifadeleri kullandı: "Bunların dışında Pediatrik göz ve Fizik Tedavi bölümleri ile ilgili atamalarımız yapıldı. Bu ay sonunda ya da önümüzdeki ayın başında da bu arkadaşlarımız görevlerine başlayacaktır. Diğer planlarımızı da yapıyoruz. Bakanlığımızla görüşerek eksik olan tüm sorunlarımızı tamamlıyoruz."
HABER:C.ÜSTÜNER
Yorumlar (4)
Akçakocalı 2 yıl önce
Yeni hastane yeri Akçakocaya ihanet yaşlı engelli ızdıraplı hasta oraya zor gider eski hastanenin alanına hastane yapılmalı yanlıştan yol yakınkaen dönülmeli yoksa yeni yer civarındaki arazilerde birileri yatırım mı yapıyor
0000 2 yıl önce
Asparagas haberler yayiliyor.112 de bazi kisiler tutmadiklari halde nobet parasi almislar.buna zamann 112 Bashekimide dahilndiyorlar..
Merkez Kırk Bir Kırk Beş 2 yıl önce
Hastane konularında titiz olmak zorundayız. Personel yetersizliği var evet. Bir de yetkiye keyif karıştırma olmamalı. Her personel işini düzgünce yapıp bitirmeli sonra aklını ve fikrini daha kaliteli işleri yapmaya vermeli. Her on beş günde bir kurum adına faydalı değişiklik ve öneriler oluşturulmalı. Gönüllülerden de yardım alınmalı.
vatandaş 2 yıl önce
vay numancığım vay, jipi sattın,olmadı oraya başhekim oldun,olmadı şöyle böyle..