banner851

banner955

AFET DERS OLDU: BU KEZ İŞ SIKI TUTULUYOR

Düzce Belediyesi, geçtiğimiz ay kentin içme suyu hattının büyük bölümünün sel sularına kapılmasının ardından ana regülatör isale hattında çalışmalara başladı. İçme suyu sorununu ek bir su alma regülatörü kurarak ortadan kaldıran Düzce Belediyesi, devre dışı kalan ana regülatörü yeniden faaliyete geçirmek için çalışma başlattı.

Gündem 29.07.2022, 12:45 29.07.2022, 18:30
1337

1 ay önce Düzce’ye etkisi altına alan ve afete dönüşen kuvvetli yağışların tahrip ettiği bölgelerde çalışmalar devam ediyor. Özellikle şehir merkezinde günler süren susuzluk yaşanmasına yol açan içme suyu tesisindeki yaraların sarılması için yürütülen seferberlikteki son durum hakkında bilgilendirme yapıldı.

Düzce Belediyesi’nden yapılan yazılı açıklamada, içme suyu temininin gerçekleştirildiği Beyköy’deki ana regülatörün yeniden devreye alınması için sel sularına kapılan isale hattı borularının değiştirilmeye başlandığı aktarıldı.

Açıklama şöyle devam etti: “Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketinin ardından iki alternatif hat çekerek 3 gün içerisinde şehrin yüzde ellisine 6 gün içerisinde ise şehrin tamamını suyla buluşturmuştu. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri, alternatif içme suyu regülatörlerinin sorunsuz çalışmasının ardından ağırlığını Beyköy’deki ana regülatörün kaybolan borularını yenilemeye verdi.

Ana regülatörden arıtma tesisine giden yolun çökmesi üzerine kaybolan isale hattı boruları yenileriyle değiştirilirken bir yandan da devletin diğer kurumları Uğur Suyu kenarındaki çöken yolu yeniden yapmaya devam ediyor. Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri şu ana kadar çöken yolda iki bölümde ana hat borularını değiştirdi. Yolun yapılmasının ardından diğer bölümlerde de borular değiştirilecek.”

banner844
Yorumlar (2)
OZKAN FIKRET 2 ay önce
ÇINARDÜZÜ KOY KÖPRUSÜNÜN ORADAN UGURKOYU YOLU DERE YATAGINDAN EN AZ 800 -900 METRE YUKARIYA KALDIRILIP UGUR KOYUNE TEKAVIL KOPRUSUNE HAMAMDAGINDAN INEN YOLA BAGLANMALI VE DUZCE ICME SUYU REGLATORUDA ELDILEN DERE DENEN YERE INSAA EDILMELIDIR CUNLU O DERE YATAGINDAKI YOL 74 YILINDAKI SELDEDE BUYUK BOLUMU YIKILMISTI.YAPILAN MASRAFLAR GECICI COZUMLERDIR.O BOLGEYI COK IYI BILEN BIR VATANDAS OLARAK ACIZANE GORUSUMU PAYLADTIM.SAYGILARIMLA
sts 2 ay önce
UĞUR DERESİ DERİNLEŞTİRİLMELİ VE ETRAFI BETON DVARLAR İLE ÖRÜLMELİDİR
29
açık