banner851

banner955

‘AİLEMİZİN BÖYLE BİR TALEBİ OLMADI’

Düzce Belediye Meclisi Kasım Ayı 1. Oturumu’nda mecliste görüşülmeden Olimpiyat Kavşağı’na Düzce’nin saygın ailelerinden Sancaklı ailesinin soyisminin yerleştirilmesini muhalefet üyeleri eleştirdi. Sancaklı ailesinin üyesi olan Düzce Belediye Meclisi Başkanvekili Mesut Sancaklı, kendilerinin aile olarak böyle bir taleplerinin olmadığının altını çizerek değişiklik talebinin gelecek ayki meclis toplantısında görüşüleceğini söyledi. Sancaklı, kavşakta düzenleme işini yapan firmanın aceleci davranması sonucu tabelanın erken yerleştirildiğini belirterek, “Meclis onay vermezse kaldırılır” dedi.

Gündem 02.11.2021, 15:10 02.11.2021, 17:53
4575

Düzce Belediye Meclisi Kasım Ayı 1. Oturumu, dün belediye başkan yardımcısı Hüdaver Gösterişli’nin başkanlığında Meclis Toplantı Salonu’nda yapıldı. Toplantıda mecliste görüşülmeden Olimpiyat Kavşağı’na Düzce’nin saygın ailelerinden Sancaklı ailesinin soyisminin yerleştirilmesi muhalefet meclis üyelerince tartışma konusu oldu.

“Firma aceleci davrandı”

Sancaklı ailesinin üyesi olan Düzce Belediye Meclisi Başkanvekili Mesut Sancaklı, yerel parlamentoda söz alarak konuya açıklık getirdi. Sancaklı, kendilerinin aile olarak böyle bir taleplerinin olmamasına karşın böyle bir değişikliğin söz konusu olmasının gurur verici olduğunu söyleyerek, meclisin iradesinin yok sayılması gibi bir durumun söz konusu olmadığını ve gelecek ayki meclis toplantısında konunun görüşüleceğini söyledi. Sancaklı, kavşakta düzenleme işini yapan firmanın aceleci davranması sonucu tabelanın erken yerleştirildiğini belirterek, “Meclis onay vermezse kaldırılır” dedi.

“Düzce’mizin değerlerine sahip çıkmak gerekiyor”

Muhalefetin soruları üzerine söz alan Sancaklı, “Toplumda böyle bir itibar bıraktıysak ne mutlu bize ve ailemize. Bir bakıma vatandaşlarımızın hassasiyetine de teşekkür ediyorum. Demek ki Düzce’mizin değerlerine sahip çıkmak gerekiyormuş buna da vesile olduğumuz için bu da bize ve ailemize nasip oldu diye düşünüyorum. İnşallah Düzce’mizin diğer değerlerine de sahip çıkmak için bir zemin olacağına inanıyorum.” dedi.

“Aile olarak böyle bir talebimiz olmadı”

Aile olarak böyle bir taleplerinin olmadığının altını çizen Sancaklı, “Olimpiyat ismi evet gerçekten Düzce’mize yıllarca reklam olmuş isim. Neden o bölge diye sordu arkadaşlar. Arkadaşlar biz 1967’den beri o bölgedeyiz. 54 yıldır biz de o bölgedeyiz. Biz o bölgedeyiz diye oraya hakkımız olmayan bir isim verilmesi veya adımızın konması gibi bir talebimiz hiç olmadı. Mecliste kimsenin de böyle bir talebinin olmayacağını biliyorum. Bu mecliste kimse hakkı olmayan hiçbir şeyi kimse talep etmedi. Fakat bazı şeyler var. Daha önce de bu bölgenin ismi Rumeli’ydi. Olimpiyat da bir markadır. Hamit Kaplan da bir markadır. Biz bu değerleri de koruyalım.” diyerek Düzce’nin değerlerinin korunması gerektiğini söyledi.

“İsim önemli değil, Düzce’miz için güzel şeyler yapalım”

Bu değerleri korumak noktasında belediyenin de sorumlulukları olduğunu hatırlatan Sancaklı, “Bu konuda kişisel kaynaklarımızı da kullanalım. Bunu para olarak söylemiyorum. Bunu burada konuşuyor olmamız çok güzel oldu. Tabii belediyenin görevlerinden bir tanesi sokaklara mahallelere caddelere isim vermek. Başka kavşaklarda da yılların bazı isimleri var isimleri telaffuz etmek istemiyorum. Sonra başka yatırımcı arkadaşlar büyük yatırımlar yaptılar. İsim var yok, orda olsun olmasın biz sonuçta Düzce’miz için bir şeyler yapalım. Yardım işi niyet ve nasip işidir. Niyeti insan oluşturur nasibi Allah verir. Niyetiniz iyiyse nasip olur biz de bugüne kadar yaptıklarımızla bunu yaşatmaya çalışıyoruz. İnşallah bundan sonra da yaşatmaya çalışacağız.” diye konuştu.

“Meclis onay vermezse tabela kaldırılır”

Tabelanın düzenleme işini yapan firma tarafından erkenden yerleştirildiğini ve konunun mecliste gelecek ay görüşüleceğini belirten Sancaklı, “Bu konunun önceden meclise gelmesi gerekiyordu ama bir sonraki ay meclise konu olarak gelecek. O meclis bunu kabul etmez o ayrı bir şey. Bu konuda biraz inşaat faaliyetini yürüten arkadaşlarımız hızlı davranmışlardır. Meclisimiz haklıdır. Meclis bu ismi reddederse kalkar o çok zor bir şey değil.” diyerek meclisin iradesine vurgu yaptı.

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (29)
Duzceli 1 yıl önce
Mesut sancaklı konuşmayı çok güzel yapıyorsunuz ama 1996 ben ben sizin calisaniniz olarak sigorta hakkımı helal etmiyorum sizin sayenizde benim sigorta primim 5 yıl geriye gitti sizler önce calistirdiginiz insanların hakkını verin olimpiyat isim değişikliği sizin hakkınız değil siz kimsiniz ki
Buğkan 1 yıl önce
Hqlka sorulmadan ve gerekiyorsa referandum bile yapılmadan yılların isimlerinin degiştirilmesi hangi aklın ürünüdür acaba cok merak ediyorum.Bunun sorumlusu kimdir.acıkca söylesin...
Yıllmaz Muti 1 yıl önce
Sancaklar ailesi düzcenin nasıl saygın ailesi oluyormuş. Bu nasıl bir haber. Son zamanlarda siyasetle büyümüş bir ailedir. Düzcenin saygın aileleri bellidir. Siyasi olsun olmasın her zaman yerleri bellidir. Düzcenin saygın ilk 5 ailesi. Türksevenler,
Sevenler,
Özçelikler,
Bozbeyler,
Şerifoğlu.
Bu aileler her zaman saygın ve sözleri geçen ailelerdir. Hiçbir zamanda isim yapma gibi kaygıları olmamıştır.
km 1 yıl önce
baştan cok kızmıştım ama bu değişime adamın mecliste konusması efendiliği kalitesini ortaya koymus
efre 1 yıl önce
70 senelik olimpiyat kavşağı,olimpiyat tesislerinide 70 sene önce oraya kuran ve bu isimle anılmasını sağlayan başka bir ailedir.
Arda 1 yıl önce
Bizde yedik.Konuşmalarından ne kadar istediğiniz belli.
Yusuf arslan 1 yıl önce
Firma aceleci davranmış yirmi yılda ne kadar başkan geldiyse hic mi kalite çıkmaz..çıkmayınca çıkmıyor işte ..
Yusuf 1 yıl önce
rumeli kalsın o zaman. bi ailenin adının olmasından iyidir
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız