banner851

banner614

AK PARTİ SAHAYA İNİYOR

AK Parti, 81 ili ilgilendiren proje için ocak ayı itibarıyla sahaya inecek. Alçak katlı ve kimlikli kentler oluşturmayı hedefleyen proje kapsamında her şehirde içinde üniversitelerin ve meslek odalarının yer aldığı bir platform kurulacak. Partililer, halkı tek tek dolaşıp görüş alacak.

banner619
Gündem 11.12.2017, 10:48 11.12.2017, 18:02
2486

Düzce'de 2 önemli sorun!

1999 depremlerinin ardından 2 olan kat imar izninin zamanla esnetilmesi nedeniyle çok katlı binaların yükseldiği Düzce'de plansız yapılaşmanın kenti kimliksizliğe sürüklediği de sık sık uzmanlarca dile getiriliyor. İşte bu iki önemli sorunla ilgili AK Parti, 81 ilde uygulanacak bir proje hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Erdoğan talimatı verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘binaların 5 artı 1 esasına göre yapılması’ talimatının ardından şehirleşmede yeni bir dönem başlıyor. AK Parti Çevre, Şehir ve Kültür Başkanlığı, hayata geçireceği yeni bir projeyle kentlerin 2023 vizyonunu yeniden masaya yatırıyor. Bu çerçevede uygulanacak “Şehrim 2023” vizyonu ile 81 ilin röntgeni çekilecek.

Kimlikli kentler projesi

Kimlikli kentler olarak da adlandırılan çalışmanın detaylarını anlatan AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, her şehirde içinde üniversitelerin ve meslek odalarının yer aldığı bir platform kuracaklarını söyledi. Karaaslan “Şehirleri tek tek dolaşacağız ve halka soracağız” dedi.

Projeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurul üyelerine sunduklarını dile getiren Karaaslan “Açık ve yeşil alan kullanımlarının arttığı, bir takım estetik unsurların daha ön plana çıktığı, herkes için yaşanılabilir şehirler hayalimiz var.” diye konuştu.

Millî mimari dönemi

Referansı çok güçlü olan Türk medeniyetinin izlerini, gelecek yılların ihtiyaçları ve teknolojisiyle harmanlayacaklarını kaydeden Karaaslan “Belki buna ‘millî mimari dil’ de diyebiliriz” şeklinde konuştu. Karaaslan, ocak ayı itibariyle sahaya inip startı vereceklerini ifade ederek, ‘Şehrim 2023’ projesinin aynı zamanda 2019 seçimlerine de bir altlık olacağını vurguladı. Ayrıca ‘Şehrim 2023’ ile bazı yerlerde 5+1 yerine çok daha alçak katlı binalar yapılabileceğini söyledi.

(Kaynak: Türkiye Gazetesi)

banner844
Yorumlar (24)
edep 4 yıl önce
Hadi ordan konut sektörü şişti iş işten geçti mimari yapı tepeden bakıyorsun tepesi kamalı haç şeklinde yapılan toki sığınaklarınımı düzelteceksiniz
ESNAF 4 yıl önce
ONLAR GİDECEĞİ REKLAM YAPACAĞI YERLERİ BİLİYORLAR SORUNLU YERLERE GİDİP KENDİLERİNİ REZİL ETMEK İSTEMEZLER.O YÜZDEN İYİ REKLAM YAPACAKLARI YERLERE GİDERLER.
inşaatçı 4 yıl önce
müteahhitlerin eksikliklerini bağış karşılığı örtbas etmeyin nolur güvenebileceğimiz binalarımız olsun atık. halkımızda aç gözlü bir daire fazla olsunda ne olursa olsun demeyelim
duzcem 4 yıl önce
Gunaydin ati alan uskutari gecti boyle iyi duzcede 2 kat 3 kat 4 kat 5 kat kedi basamagi gibi kim yapti duzcenin guzelligi bitti rant rant ah
Abanoz 4 yıl önce
Deprem sonrası bodrum dahil iki katlı binaya izin varken; rant uğruna üç, dört oldu nerede ise 5 olacak. Düzce' yi mahvettiniz. I. sınıf tarım arazileri bitti. Seçimler yaklaşıyor ya artık her şeye "MİLLİ" gözle bakarsınız.
DÜZCELİ 4 yıl önce
MESLEK ODALARI NE ALAKA
eski düzce 4 yıl önce
ESKİ DÜZCE FOTOGRAFLARINA BAKINIZ ESKİ DÜZCE DAHA DERLİ TOPLU VE GÜZELDİ ŞEHİR KİMLİĞİNİ KAYBETTİ SAFRANBOLU OLABİRDİK GÜYA DEPREMDEN SONRA VİLLA TİPİ EVLER YAPILAÇAKTI KALICI YAPILDIÖRNEK BİR MAHALLE YAPILMALI BAHÇELİ VE AHŞAPTAN
Algün 4 yıl önce
biz çektik onların röntgenini omurga göremedik pek. Oy zamanı geldi yine şiirinlilker yapmaya başlarlar.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın