banner851

banner955

“AMELİYAT BENİM İÇİN SON ÇARE OLDU”

Bolu’da yaşayan 40 yaşındaki Burcu Şeker Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde başarılı bir obezite ameliyatı geçirdi. Diyet ve sporla zayıflama çabalarının sonuçsuz kalması üzerine son çare olarak operasyona karar verdini belirten Şeker, “Uzun süren araştırmalar sonucunda ameliyat olmaya karar verdim. Hastane süreci korktuğum gibi olmadı. Şu anda gayet iyiyim.” dedi.

Gündem 27.05.2022, 10:30 26.05.2022, 18:00
2220
“AMELİYAT BENİM İÇİN SON ÇARE OLDU”

Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde, pandemi sonrası obezite ve metabolik cerrahi ameliyatları yoğun bir şekilde devam ediyor. Konuya ilişkin kurumdan yapılan bilgilendirme şöyle:

“Obezite cerrahisinde il dışından birçok hastanın ameliyat olmak için tercih ettiği merkezlerden biri haline gelen Düzce Üniversitesi Hastanesi’nde pandemi sonrası operasyonlarına hız veren Genel Cerrahi Kliniği’nin güçlü alt yapısı ve deneyimli ekibi sayesinde iki günde altı hastaya obezite ve metabolik cerrahisi uygulandı.

Tıbbi tedaviyle ya da hayat tarzı değişiklikleriyle obeziteden kurtulamayan hastalar, klinikte başarıyla uygulanabilen laparoskopik (kapalı) obezite cerrahisi ile daha konforlu bir iyileşme sürecine girerek fazla kilolarından kurtuluyor.

İleri teknolojik altyapısı ve deneyimli cerrahi ekibi sayesinde yoğun bakım süreci gerektiren yüksek riskli metabolik cerrahi ameliyatlarını da başarıyla gerçekleştiren Düzce Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı ve Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, iki günde altı hastanın cerrahi operasyonla sağlıklı bir hayata geçiş yapmasını sağladı.”

“Yüksek riskli metabolik cerrahi hastalarının da tedavisini yürütüyoruz”

Açıklamada uzman ve hastaların da görüşlerine yer verildi.

Hastaların sağlık durumunun iyi olduğunu bildiren Prof. Dr. Mevlüt Pehlivan, “İki günde altı tane obezite ve metabolik cerrahi ameliyatını başarıyla gerçekleştirdik. Dört hastamızı sağlıkla taburcu ederken, iki hastamızın ise ameliyat sonrası takipleri devam ediyor. Pandeminin bitmesiyle birlikte yoğun bir ameliyat sürecine girdik. Hastanemizde üst düzey yoğun bakım, ameliyathane ve ileri laparoskopik cerrahi teknik donanımının yanında tecrübeli anestezi, yoğun bakım ve cerrahi ekibimiz mevcut.  Bu da yoğun bakım süreci gerektiren daha yüksek riskli metabolik cerrahi hastalarının da tedavisini yürütmemize imkan sağlıyor. Pandeminin bitmesiyle bizi obezite ile mücadeleyi daha iyi yürütebileceğimiz bir ortam da bizi bekliyor.” ifadelerini kullandı.

“Ameliyat benim için son çare oldu”

Ameliyat olmak için Bolu’dan geldiğini ifade eden 40 yaşındaki Burcu Şeker ise şunları aktardı: “Daha önce diyet ve spor ile zayıflamaya çalıştım. Kilo verdim ama geri aldım. Ameliyat benim için son çare oldu.  Uzun süren araştırmalar sonucunda ameliyat olmaya karar verdim. Hastane süreci korktuğum gibi olmadı. Şu anda gayet iyiyim.”    

“Ameliyat sürecim çok rahat geçti”

Ameliyat olan hastalardan biri olan Kadir Açıkgöz de “Zonguldak Ereğli’de yaşıyorum. Uzun süredir obezite ile mücadele ediyorum. Bu süreçte en son Mevlüt hoca ile tanıştım. Şu anda ameliyat oldum ve çok memnunum. Ameliyat sürecinde öncelikle çekincelerim vardı. Şeker ve tansiyon hastası olmama rağmen, ameliyat sürecim çok rahat geçti. Herkese tavsiye ederim.” ifadelerini kullandı.

banner844
Yorumlar (0)
Yeni Sayımız