banner851

banner614

ANITPARK MEYDANI DOLDU TAŞTI

15 Temmuz 2016’daki FETÖ’cü teröristlerin hain darbe girişiminin 5’inci yıldönümü nedeniyle tüm Türkiye'de meydanlarda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısı ile anma programları gerçekleştiriliyor.O kara gecede olduğu gibi Anıtpark Meydanı’na akın eden vatandaşlar şehitleri anıyor.

Gündem 15.07.2021, 23:48 16.07.2021, 15:35
1236

Türkiye'nin darbeler tarihine 15 Temmuz 2016’da bir yenisi daha eklenmek istendi. Türk Silahlı Kuvvetleri içinde yuvalanan bir grup asker üniforması giymiş FETÖ’cü terörist; milletin tankını, tüfeğini yine millete doğrulttu.

Devletine ve özgürlüğüne sahip çıkan milyonlarca vatandaş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla akın akın sokağa dökülerek Türkiye’yi işgal planına ‘Dur!’ dedi. Tankların önüne duvar, mermilerin önüne set olan vatandaşların inanç ve mücadelesiyle hain darbe girişimi bastırıldı. Milletin destanı bugün 5 yaşına girdi.

Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla Düzce’de de vatandaşlar tüm yurtta olduğu gibi bir kez daha meydanlara akın etti. Düzceliler, o kara gecede de ana buluşma noktası olan Anıtpark’ta bir araya gelerek anma programlarına iştirak etti. Düzce bir kez daha birlik ve beraberlik içinde tek yumruk olurken vatana göz dikenlere göz dağı verdi.

DÜZCE’DE MİLLİ BERABERLİK RUHU…

Saat 20.00’de başlayan programa Düzce Valisi Cevdet Atay, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı ve Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce İl Genel Meclis Başkanı Çiğdem Günal, Gölyaka Belediye Başkanı Yakup Demircan, siyasi parti il başkanları, STK üyeleri ve yüzlerce vatandaş katıldı.

Kültür Camii’nde kılınan akşam namazının ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar Anıtpark Meydanı’na geldi. Burada şehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Vatanın birlik ve beraberliği için edilen duaya Düzceliler hep birlikte amin dedi.

SABAHA KADAR MEYDANLARDA OLUNACAK

Anma programları kapsamında 15 Temmuz destanının yazıldığı o günlerde olduğu gibi vatandaşlar sabah saatlerine kadar meydanlarda olacak. Saatler 00.13’ü gösterdiğinde tüm camilerden milli dirilişi sembolize eden sela sesleri yükselecek. Düzce’de de programlar sabah namazının eda edilmesiyle son bulacak.

banner844
Yorumlar (2)
duzcelı 5 ay önce
hayret faruk ozlunun bu gun ısı cıkmamıs
Eski Düzceli 5 ay önce
Biz Bu haberi ve fotoğrafı 11 yıl öncede gördük. Kişilerin bazıları yeni ama Mevki ve makamlar aynı. Yer Anıtpark yıl 2010 Türkçe Olimpiyatları tüm Protokol ve halk toplanmış fetöye şükranlarını sunuyor ortalık bayram yeri havai fişekler havada uçuyor.
Haberin başlığı o zaman Anıt Park Türkçe Olimpiyatları nedeni ile doldu taştı diyordu.
13°
açık