banner851

banner614

AYDIN’DAN İGM’DE TEPKİ

İl Genel Meclisi Ağustos ayı ilk birleşimi yapılırken birleşime Meclis Üyesi Cahit Aydın damga vurdu. Aydın, alınan kararların uygulanması konusunda 3-4 yıldır bekleyen evraklar olduğunu dile getirdi.

banner619
Gündem 01.08.2018, 11:29 01.08.2018, 17:47
2009

Her ay yapılan toplantılarla önemli kararlar alan İl Genel Meclisi’nin Ağustos ayı ilk birleşimi gerçekleştirildi. Birleşimde önemli kararlar alırken Meclis Üyesi Cahit Aydın’ın tepkisi de mecliste yankı buldu.

“Bu konunun üzerinde önemli durulması konusunu dikkatlerinize çekmek istiyorum”

Aydın, alınan kararların uygulanması noktasında sıkıntılar yaşandığını dile getirerek şu ifadelere yer verdi:

“Aşağı yukarı iki meclistir burada karar alıyoruz ama aldığımız kararı uygulayamıyoruz. Şöyle ki biz Genel Sekreter Yardımcısı Necmettin Bey’i 4 yıldır bu toplantılara çağırıyoruz gelmiyor. Şimdi onun gelip gelmemesi önemli değil ve bizim için önemli olan bir şey var. 3 – 4 yıldır bekleyen evraklar var. ruhsatlarda ve birimlerde sıkıntı var. Bu işleri bir türlü çözemedik. Kendisinin buraya gelip imar konusunda sorunlarımıza, sorularımıza cevap vermesi gerekiyor. Biz soru sorup cevap alana kadar bir ay geçiyor. Bu konunun üzerinde önemli durulması konusunu dikkatlerinize çekmek istiyorum.”

Konuşmanın ardından birleşim maddeleri üzerinde durulurken birkaç oturumda İl Genel Meclisi gündem kararları içinde yer alan Kültür Mahallesi’ne 32 derslikli Anadolu Lisesi yapılması talebi meclis gündeminden oy birliğiyle düşürüldü.

Diğer bir madde olan gayrimenkul satışlarından elde edilecek gelir karşılık gösterilmek üzere 4 milyon 375 bin TL’nin Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi yapımı projesi ise görüşülmesi için Plan ve Bütçe Komisyonu’na aktarıldı.

Haber: M. Aydın

banner844
Yorumlar (33)
Bekçi-Lastikçi-Parkçı 3 yıl önce
Cahit beyin bunları paylaşacağı yer basın değil Valilik makam odasıdır.Devletin denetim mekanizması yeterli değil ama Cahit beyin kendi denetimi yeterli ise onu bilmiyoruz.
cahittttttttt 3 yıl önce
Düzcenin sırtında ki kanbur sensin.Ağanın desteği ile 200 bin verilen parkı 10 bin kira ile işletiyorsun. tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen adamsın.Haddini bil...
Bilge Temel 3 yıl önce
Muhabbete bakarmısın? 3-4 yıldır toplantıya çağırıyoruz gelmiyor. Bu ne tuhaf iştir Allah aşkına? Gereği yok mudur bunun? Böyle bir şey olabilir mi? Kimin çiftliği İGM. Akıl alır gibi değil.
Mazlum 3 yıl önce
Bu durumda siyaseti idare edenler derhal devreye girip bu beceriksiz ve aynı zamanda dik Kafalı, had aşmayı meslek edinmiş şahsı görevden almalıdır. O makamlar kimsenin çiftliği değil.
Polat 3 yıl önce
Necmettin Çalışkanlar teşrik-i mesai yapanlar iyi bilir. Adamın çekilir hiçbir tatafı yok. Oturduğu koltukta tamamen torpil sayesinde. Ister misiniz bir de terfi etsin. Nasıl olsa meşhur da oldu.
ııııııııııııııııııııı 3 yıl önce
aydın ve öner şen..bunlar akp ye zarar veriyor bence.çünkü bu ikisini gördükçe akp den soğudum.Öner Şenın neydı o Kaymakam beye hitabı.sanki mahalle arkadaşı..Aydın da lasticilikden korumalıkdan akp nın peşinde dola dolana yerlere yata yata
Hasan Tahsin 3 yıl önce
Bu adam ve parkların peşkeşinden AKP yıkılacak.Kan emiciler.Demek meclis usulsüz karar almamış.Rantımı,Düzceyi mi düşünüyor.
ııııııııııııııııııııı 3 yıl önce
bu adam lastikcilikden peşlerinde dolana dolana nereye geldi..
Düzceli 3 yıl önce
Kene bir şekilde çıkarılıyor yok oluyor,bunlar keneden beter.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın