banner614

BAHÇEŞEHİR'DE BİR KADIN 15 KÖPEĞİN SALDIRISINA UĞRADI!

banner619

Bahçeşehir 13. Bölge'de işe gitmek için evinden çıkan H.O. isimli kadın, bir grup köpeğin saldısına uğradı. Canını zor kurtaran H.O.'nun komşusu Nilgün Ünal, yaptığı açıklamada, “Biz iki yıldır bu köpeklerden nefes alamıyoruz. mağduruz çocuklarımız okula gidemiyorlar.sabah işe gidemiyoruz.” dedi.

banner846
Gündem 14.03.2020, 11:53
4448
BAHÇEŞEHİR'DE BİR KADIN 15 KÖPEĞİN SALDIRISINA UĞRADI!
banner844

Düzce'de sürüler halinde gezerek halkı tedirgin eden sokak köpekleri kimi zaman saldırgan halleri nedeniyle vatandaşları hastanelik ediyor. Şikayetlere rağmen kalıcı çözüm getirilemeyen bu büyük sorun giderek içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı.

Belediye ilgilenmiyor”

Son olarak Düzce merkeze bağlı Bahçeşehir Bölgesi'nde bir kadın çok sayıda köpeğin saldırısına uğradı. Olay dün sabah saat 08:00 sıralarında yaşandı. İşe gitmek için evinden çıkan H.O. birkaç adım attıktan sonra yaklaşık 15 köpeğin bir anda üstüne atlamasıyla neye uğradığını şaşırdı. Kıyafetlerini parçalayan köpeklerden canını zor kurtaran H.O.'nun komşusu Öncü Haber Merkezi'ni arayarak, yaşanan olaya tepki gösterdi, ilgisizlikten yakındı. Eski adıyla Kalıcı Konutlar Bölgesi'nde toplu halde gezen başıboş yüzlerce köpek olduğunu belirten komşu Nilgün Ünal, sık sık köpek saldırıları ile karşı karşıya kaldıklarını belirterek, “Belediye ilgilenmiyor.” dedi.

Dilekçe de verdik yine toplamadılar”

Nilgün Ünal, şöyle konuştu: “Biz 13. Bölge'de oturuyoruz. Burada çok zorluklar çekiyoruz. Belediye başkanımız buraya otobüsle gelince dedi ki “Bu 13. bölgenin ne sıkıntısı varsa buyurun gelin her şeyini gidericeğim” ve biz gittik bizi içeri dahi sokmadılar. Aşağıda ilköğretim var o çocuklar her gün bağırıyor, çocuklara saldırıyorlar. Allah aşkına buna bir çözüm getirsinler. Biz 153 arıyoruz, bir çözüm bulmuyorlar. Diyorlar ki “tamam” ama gelip toplamıyorlar. Bizi tersliyorlar “gelin dilekçe verin” diyorlar. Dilekçe de verdik yine toplamadılar. Biz iki yıldır bu köpeklerden nefes alamıyoruz. Mağduruz. Çocuklarımız okula gidemiyorlar. Sabah işe gidemiyoruz.”

Yorumlar (27)
vatandaş 1 yıl önce
illa bir iki kişinin ölmesi mi gerekiyor? Anlamak mümkün değil? Hayvanseverlik sokaktaki köpekleri artık yiyecekler ile beslemek değildir! En kutsal varlık insandır. insan çok değerlidir ve önemlidir. Acil bir şekilde köpeklerin toplanması gerekiyor?
Ramkav 1 yıl önce
Kabalak köyüne barınak yapmalarının gerçek amacı nedir acaba. Madem verekmiyordu niye yapıldı. Derhal kapatılmalı. Milletin parasını boşuna harcıyorlar. Yazıklar olsun. Hizmet sıfır.
Nimet mamur 1 yıl önce
Aynı şey benim başımada geldi 13bolgede kopeklerin saldırısına ugradım sinir krizi geçirdim kimse ilgilenmiyor orda oturan bi şahıs bakıyor köpeklere çiğ ett veriyor hergün saldrmasnlarda napsın
Besniye pşaşe 1 yıl önce
VAllahi bizde yüzlerce köpek içinde oturuyoruz ama daha tek 6 köpeğin ısırgan olduğuna şahit olmadık. Niye mi, sevgimizi veriyoruz Onlar, karınlarını doyuruyor, yaralarını tedavi ediyoruz. Mesela onlara hiç hooşştt demiyor aksine başlarını okuyoruz. Bunum karşılığında ise onlar bize çok sadık kalıyor ve bizleri koruyorlar. Mesela köpekler olmasaydı o saldırıya uğrayan teyze bir ayı bir kurt saldırısına uğrayabilirdi. Yani onlar olmassa tüm dağdaki yaban ovaya, şehirlerimize kadar iner, sabahları bizi işe onlar uğurlarlar. Çok rica ediyorum Rtık bu başka canlıyı reddetmeyi bir kesin. Belediyeye yardım edin yahu. Ne kadar hazıra alışmışsınız. Allaha inanıyoruz diyorsunuz ama onun yarattığına nefret, öfke duyuyorsunuz. Çok ironik buluyorum.
Gurbetçi 1 yıl önce
Ne güzel ya istemiyoruz toplayın! Bu doğada bütün canlılar yaşamak zorunda. Belediye ilgilenmiyor değil 5199 sayılı kanunu okuyun biraz bilinçlenin. Hem heryeri biz istila edelim gittiğimiz yerdeki diğer canlıları istemeyelim ne ala!
Tuncay 1 yıl önce
Birisi köpek saldırısı sonucu ölmeden bu iş düzelmez. Boşuna dilekçe yazmayın. Halk olarak gerekeni biz yapmadıktan sonra belediye hiç yapamaz. Çünkü hayvansever olup insan sevmeyen birtakım yaygaracılar ayaklanır, bu da belediyenin işine gelmez.
Şahin acar 1 yıl önce
Siz o hayvanlara oşt diyeceğinize taş atacağınıza bir yudum yiyeçek verirseniz o hayvanlar size sevgiyle yaklaşırlar
Celâl Bayrakcı 1 yıl önce
Köpek dini var artık. Bu itikada göre köpekten korkma hakkın yok, beraber yaşamayı öğreneceksin. Köpek insana saldırabilir lâkin insan mukabelede bulunursa ceza alır. Şehirde yaşayanlar emlak vergisi öder, yolları köpekler işgal eder. Köpekler kedileri öldürür yaralar amma onlara dair en ufak tenkitte bulunamazsın.
Belediye vatandaşı bu dinin mensubu yaptı, vebali de ona.
Emlak vergisi alma bizden belediye! İşe giderken can güvenliği yoksa helal midir bu para!
Hayvanlar kuru mama yiyor hep. Sulu yemek de vermek lãzım.!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22°
az bulutlu