banner851

banner614

BAKANA ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİLER

banner619

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un, emeklilik aylığını yaşlılık aylığı olduğunu belirten açıklamalarının ardından Düzce Bolu Sakarya EYT’liler Derneği basın açıklaması yaptı. Basın açıklamasında konuşan Düzce Bolu Sakarya EYT’liler Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, “Bizde hükümetimizin kararının ardından derneğimize giriş aidatı olarak çay simit alacağız” diye konuştu.

banner846
Gündem 02.02.2020, 17:17
2407
BAKANA ÇOK SERT TEPKİ GÖSTERDİLER
banner844

Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un emeklilik aylığını yaşlılık aylığı olduğunu belirten açıklamasının ardından  EYT dernekleri bakana çok sert tepki gösterdi.“Çalışma hayatından sorumlu bakanın yaptığı emekli maaşı yoktur, yaşlılık maaşı var” açıklamasının talihsizlik olarak açıklayan Düzce Bolu Sakarya EYT Derneği Başkanı Mehmet Ali Çelik, “İşverenler, çiftçiler, esnaflar o zaman SGK primini neden ödüyor. Yaşlılık maaşı almak için mi. Dünyanın hiçbir ülkesinde emekli maaşları yaşlılık aylığı olarak görülmüyor. Ancak bizim ülkemizde görülüyor. Zaten Emekli maaşları oldukça düşük. Bakanlarımız lüks otellerde yaptıkları programlara milyonlar harcıyorlar ancak vatandaşlarına emekliliği hak etmiş vatandaşlarına bin TL‘yi çok görüyorlar. Biz buna isyan ediyoruz. Ayrıca zaten çalışarak yeterince yorulduk. Bizi daha çok çalışmaya mahkum ediyorlar” dedi. 
 


 
Çay simit getireni derneğe üye olacak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı hesabı  da dile getiren Mehmet Ali Çelik; “Cumhurbaşkanımız bir hesap yaparak çay simitten bahsetmişti. Bizde derneğimize üyelik olarak 60 TL yıllık aidat ve 20 TL giriş bedeli alıyorduk. Ancak bakanımızın açıklamasının ardından Cumhurbaşkanımızın hesabı ile derneğimize üyeliği çay simit ile yapmaya karar verdik. Artık Çay simit parasını getiren derneğimize üye olabilecek” dedi. 
 


“Herkese tabutlarını biz vereceğiz”
SGK kanununda yapılan çalışma ile emekliliğin sadece mezarda olacağını ifade eden Mehmet Ali Çelik; “Emeklilik bizler için artık bir hayal. Ancak mezarda emekli olabileceğimizi düşünmeye başladık. Bu nedenle de ben tabutumu başucumda tutuyorum. Bütün üyelerimizin tabutlarını da ben karşılayacağım ve her çalışana tabut vereceğim. Çünkü bizlerin emekliliği ancak mezarda olacak” dedi.
 

Yorumlar (28)
Arif Arsal 1 yıl önce
İnsanlar bu kadar cahil olmuşlar. 38 yaşında emeklilik tanımlamasını nereden duyduğunuz belli. Çalışanların vergiler ile aldıkları maaşların ne durumda olduğu belli. İnanmayan var ise Derneklere gelir ve gerçek bilgileri alır.
Eyt ET. 1 yıl önce
Olumsuz yorum yapan arkadaşlar size göre bakanın açıklamaları doğru o zaman.yani emekli olunduğunda 1000 TL yaşlılık aylığını kabul ediyorsunuz. Yada cahilce yorum yapıyorsunuz.Konu tüm çalışanların kazanılmış hakları dir.
Patron 1 yıl önce
İçlerinde bir tane yaşlı emekliliği gelmiş bi tip var mı hepsi maasallah genç civa gibi hem emekli olcaklar hem çalışcaklar çift para almak için ayıp ayıp 35/40 yasında emekli olmak için bu kadar kafa yormayın boşa hayal kurmayın
Kudi. 1 yıl önce
boş boş konuşmayın. gidin çalışın. öyle erken emeklilik işi bitti. yok öyle yan gelip yatmak.
gülmek var 1 yıl önce
maşAllah EYT derneği diye birilerine bir ekmek kapısı daha açıldı, artık yer içer açıklama yaparlar. 40 yaşına gelmeden emeklilik bekliyor arkadaşlar, dünyanın neresinde var. eski türkiyede bunlar olurdu. güldürmeyin insanı
ahmet hakan 1 yıl önce
hadi ordan erken emeklilikmiş yokua 38 yaşında emekli olma hayali kuruyolar
Serdar 1 yıl önce
Ne 38 yaşı 36 olanı emekli olması gerekir işe alınmıyor bu ülkede memur olamaz özele girmez neyi yaşıyorsun ? Kömür makarna durdurmuş kafayı önümüzdeki ilk seçimle EYT liyiz Emekliyiz bu böyle biline
Düzceli 1 yıl önce
Edeb ya hu, şu adamlara bakıyorum, bıçkın gibi delikanlılar, elleri ayakları sağlam, genç yaşta emekli olmak pek abes, yorulmuş at gibiler ama sanki hiç koşmamışlar, müslüman adamsınız boş duranı Allah da kul da sevmez ! Hazıra alışmasın mi
Kenan Delice 1 yıl önce
#eyt 81
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu