banner851

banner955

BAKANLIK KENTİ YAKIN TAKİBE ALDI…

Salgınla mücadelede elde edilen kazanımlarını yitiren Düzce, son haftada üst üste yaşanan artışlar nedeniyle Türkiye’de salgının en yoğun tehdit ettiği 2. kent oldu. Ölümcül yayılım nedeniyle Sağlık Bakanlığı kenti yakın takibe aldı. Öte yandan Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında bulunan risk haritasında Düzce ve ilçelerinde 17 günde yaşanan korkutucu değişim ve alarm veren durum gözler önüne serildi.

Gündem 11.10.2021, 16:13 12.10.2021, 14:57
2256
BAKANLIK KENTİ YAKIN TAKİBE ALDI…

Salgınla mücadelede kâbusu yaşayan Düzce’de 1 Temmuz’dan bu yana sürekli artan vakalar önü kesilemez bir hal aldı.

Vaka yoğunluğunda Türkiye’de 2. sıraya yükselmesinin ardından aşının ve kuralların hayati önemi bir kez daha ortaya çıkarken her gün salgın nedeniyle ölümler yaşanmaya devam ediyor.

Her yer ‘ölüm kırmızısı’

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar (HES) uygulamasında bulunan risk haritasında Düzce ve ilçelerinin alarm veren durumu gözler önüne serildi. 23 Eylül’den bu güne Düzce Merkez’de salgının uğramadığı sokak neredeyse kalmadı.

Düzce Merkez’de mezarlıklar ve yerleşik yaşamın olmadığı iş merkezleri haricinde her yer ölüm kırmızısına büründü.

İlçelerde de durum kötüye gidiyor

İlçelerde de yüksek riski temsil eden kırmızı alanlar genişledi. Akçakoca ve Cumayeri’nde bu acı değişim net bir şekilde görülürken Çilimli, Gölyaka ve Yığılca’da da virüsün tehdit oluşturduğu alanlar arttı. Kaynaşlı’da da durum stabil seyretti.

Her gün Düzce’de bugüne kadar 228 kişiyi hayattan koparak salgının yükselişinin kırılamaması halinde korkutucu tablonun daha da ağırlaşmasından korkuluyor.

Bakanlık yakın takipte…

Sağlık Bakanlığı, Düzce’de normalleşmenin başından bu yana 13 katı bulan artışın ardından yakın takibe aldı. Tedirgin eden tabloya karşı salgının yayılımının önüne geçmek için ek tedbirlerin alınması da gündemde…

HABER: Mehmet GÜNESEN

banner844
Yorumlar (14)
Ahmet Vakalı 1 yıl önce
Vaka artışlarını azaltmak için; Her türlü toplantı, seminer, etkinlikler, düğünler yapılmamalı. Lokanta, restoran, kıraathane gibi beş dakikadan fazla oturulan tüm alanlara yasaklama gelmeli.
Neziha 1 yıl önce
Ararım verdiği için mi okullar kapanmadan diyoruz sayın bakanım.
Halk 1 yıl önce
BOLU turkiyenn en guzel sehri secildi..Duzcede Tarikatin en bol olduğu sehir..Madem tarikat bol okuyun ufleyinde gorelim ne kadar şirk icindesiniz ki bu nusibet sehirde bolca var.
Yorum 1 yıl önce
Yerel yönetim yetkilileri ; artık her şeyi merkezden beklemenin anlamı yoktur heralde tablo ortada halk sözden anlamıyorsa merkezde dolaşımı, düğün toplantı, avm , cafe ,kahvehane gibi yerlerde kısıtlamalara vede maske zorunluğunu sert olarak start verilmeli sonuçta bu salgında ölüm var
Duzce 1 yıl önce
Vali ipin ucunu kaçırdı. Duzceye yeni vali atanmali.Hiç bir
Vatandaş 1 yıl önce
Gönderilen mesaj istediğiniz gibi yayınlıyorsunuz yani eksik gösteriyorsunuz
Ex 1 yıl önce
Demekki havasi pis 2.şehiriz..yakinda kışin 1.oluruz..
Halk 1 yıl önce
2.havasi pis sehiriz demekki
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız