banner615

banner614

banner701

BALIK PAZARI'NA YENİ DÜZENLEME...

banner619

Aziziye Mahallesi'nde çevre kirliliği yüzünden çokça şikayet alan Balık Pazarı'na yeni düzenleme... Yıllardır atıklarını çöp konteynerlerine atmaları sonucu mahallede koku ve görüntü kirliliğine neden olan esnafa Düzce Belediyesi tarafından çöp kovası ve çöp poşeti dağıtıldı. Artık atıklar özel çöp kutularında muhafaza edilecek, her gün toplanacak. Kurala uymayan esnafa cezai işlem uygulanacak.

Gündem 15.11.2019, 11:59 15.11.2019, 14:33
1392
banner785

Düzce'nin çevresini temiz tutma amacıyla Aziziye Mahallesi'nde bulunan Balık Pazarı esnafı için yeni bir düzenleme getirildi.Düzce Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü şehir merkezi ve çevresinde atıkların düzenli toplanması çalışmalarının yanı sıra pazaryeri bölgesinde vatandaşların şikayetine konu olan Balık Pazarı esnafı ile de birebir görüştü. Bir süredir bölgede yaşayan vatandaşların balık pazarından çıkarılan atıkların çöp konteynerlerine atılması ve bu atıkların sokak hayvanları tarafından dağıtılması sonucu ortaya çıkan çevre ve görüntü kirliliğine anında müdahale etti. Aziziye Mahallesi Pazaryeri'nde bulunan Balık Pazarı esnafını zabıta ekipleri ile birlikte ziyaret eden Temizlik İşleri Müdürlüğü yetkilileri hazırlanan yeni düzenleme hakkında esnaflara bizzat bilgi verdi.

Atıklar özel çöp kutularında muhafaza edilecek, her gün toplanacak
Temizlik İşleri Müdürlüğü yaptığı çalışma kapsamında Balık Pazarı'nda faaliyet gösteren esnaflara tek tek çöp kovası ve çöp poşeti dağıtarak balık tezgahlarından çıkan atıkların bu çöp kovalarında poşet içinde muhafaza edilmesi gerektiğini, düzenlemeye uymayanlar hakkında cezai işlem uygulanacağını söyledi.Balık pazarı esnafı için yapılan çalışmanın yazısında ise şu ifadelere yer verildi: "Aziziye Mahallesi pazaryeri içerisinde bulunan Balık Pazarı'nda oluşan atıkların kokuya, çevre ve görüntü kirliliğine neden olmayacak şekilde düzenli olarak toplanabilmesi amacıyla civarda bulunan çöp konteynerlerine atılmaması ve tarafımızca dağıtılan çöp kutularına poşetli bir şekilde konularak dükkan önlerine çıkarılması gerekmektedir. Oluşan atıklar balık kasaları vb. çöp toplama ekiplerimiz tarafından dükkan önlerinden he gün saat 19:00'de tek seferde kovaların içinde muhafaza edilen çöp poşetleri ile alınacaktır. Günün her saati gelişi güzel poşetsiz olarak çöp konteynerlerine atılan balık pazarı atıklarının kokuya ve şikayete sebebiyet vermemeleri adına yapılan bu düzenlemeye uymayanlar hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca gerekli cezai işlem uygulanacaktır."

Yorumlar (2)
Pazarcı 1 yıl önce
Pazarda biraz zabıta dolaşıp yolları açsa ve arada müdür gelip bizim durumumuzu yerindw görsw ve sıkıntılarımızı görsün ara yollar kapalı gecemiyorz yollarda
Pazarci 1 yıl önce
Su bayanlar tuvaletine cozum bulunsa pislikren gecilmiyo bayan pazarci olarak cok zor durumdayiz abdest almak mumkun deyil bir gorevli tutulsa ucret vermeye raziyiz birde merkes pazar ilce pazarlarinda yok boyle problem
13°
açık