banner851

banner955

BARO BAŞKANINDAN OLAY SÖZLER!

Başkanlığını yaptığı Düzce Barosundaki istifa haberleriyle gündemde olan Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne yaptığı iade-i ziyarette baro olarak basından beklentilerini dile getirdi. Gazetecilerden olayların gerçeğini araştırarak kaleme almalarını isteyen, Ay basında hakaretlere varan ifadeler ile yanlı, yanlış algı yaratıldığını belirterek, gazetecilerin rencide olmamaları için gerçekleri açıklamadıklarını söyledi. Gazetecilere ‘bunu yazma deme’ lüksünü kendisinde görmediğini aktaran Ay, avukatların basına tavır alma noktasına geldiğini kaydetti.

Gündem 20.06.2017, 16:52 20.06.2017, 17:45
2593

Düzce Baro Başkanı Azade Ay, Düzce Gazeteciler Cemiyeti’ne iade-i ziyaret yaptı. Ziyarette Cemiyet Başkanı Erol Tayhan ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunan Ay, son dönemde barodaki istifalarla ilgili çıkan haberler üzerine basın mensuplarına Öncü Haber aracılığıyla mesaj verdi.

Yanlı, yanlış bir algı yaratılıyor
Yaklaşan Ramazan Bayramı ve Kadir Gecesi öncesi iyi dileklerini ileten Ay, basının özgür olması gerekliliğini ifade ederek, çıkan haberlerde art niyet olduğunu söyledi.

Ay, “Basının kesinlikle özgür olması gerekiyor. Tabi ki eleştiri yapabilirler ama ben bazı yazılarda görüyorum, hakaretlere varan ifadeler kullanılıyor. Basından beklentimiz, baromuzla ilgili bir talep ya da sorun olduğunda gerçeğini araştırsınlar. Bir kişinin yazdıklarıyla baromuzu bu şekilde karalamasınlar. Ben rencide olmuyorum. Avukat arkadaşlarım rencide oluyor. Ben bu tür haberlerden yapıl olarak çok etkilenmiyorum. Sizin mesleğinizde bizim mesleğimiz gibi insanlarla uğraşan bir meslek. Hata yapmaya da çok açıktır. Yanlı, yanlış bir algı yaratılıyor. Ben bunlara karşıyım.

Gazeteci arkadaşlar sırf rencide olmasın diye açıklama yapmak istemiyorum
Öncelikle bunun muhatabı ben olmasam bile bunun muhatabı yönetimden bir arkadaştır. Beni bulamayacaklarını düşünmüyorum. 7 gün 24 saat telefonum açıktır. Bizden gerçeğini öğrenirlerse halk da sağlıklı bilgi almış olur. İnanın açıklama yapmak istemiyorum. Gazeteci arkadaşlar sırf rencide olmasın diye çünkü bir emek veriyor. Ben gerçeğini açıklarsam, gerçekten zor durumda kalacaklar. Biz kendimiz açıklarsak durumu biliyoruz. ‘Takdir basınındır’ diyerek geçiyoruz” dedi.

Avukat arkadaşlarda basına bir tavır koyalım noktasına geldi
Eleştirinin her zaman olacağını aktaran Ay, avukatların basına tavır alma noktasına geldiğini dile getirdi.
“Basın tabi ki yazacak ama bazı konular var ki gerçekten yalan haber şeklinde çıkıyor. ‘Haberin kaynağını kimden aldınız? Ben bilmiyorum, baroda böyle bir şey oldu’ diye soruyorum. Avukat arkadaşlarda basına bir tavır koyalım noktasına geldi. Ben bu şekilde bir yaklaşım düşünmüyorum. Tabi ki biz Düzceliyiz, herkes birbirini tanıyor. Herkes mesleğinden ekmek yiyor. Birbirimizin çalışmalarına destek vereceğiz. Birbirimize köstek olmayacağız. Onun için hiçbir gazeteciye bunu yazma deme şansım ve lüksü kendimde görmüyorum.”

Haber:Y.SEVER

banner844
Yorumlar (11)
Nokta. 5 yıl önce
Geç kalsanızda haksızlığa karşı dik duruşunuzdan dolayı görevlerini bırakan avukatları tebrik ediyorum. Baro başkanının görevini Hukuk çerçevesi içerisinde hareket etmesi gerektiğini düşünüyorum.
ayyy 5 yıl önce
çaktırmadan aba altından sopa göstermiş...
BİR AN ÖNCE İSTİFA EDİN 5 yıl önce
AZADE HANIM HANGİ AVUKATLAR BASINA TAVIR ALMA NOKTASINA GELDİLER, EĞER ÖYLE İSE BU HALE SİZ VE SİZİN TAKINDIĞINIZ TAVIR OLMASIN, BELKİDE BAŞKAN OLDUĞUNUZDAN BU YANA SİYASİ GÖRÜŞÜNÜZÜ DİKTA ETMENİZ OLABİLİRMİ? İŞİNİN ERBABI DEĞİLSİNİZ
Serdar gurler 5 yıl önce
Sizin fikirlerinize karşı olanların zatenhiç biryerde işi yok ülke basınıda aynı yeterki yandaş olsun doğruların bilinmesini istemezsiniz susturmak en iyi yaptıgınız iş hukukun üstünlügünün olmadığı bir toplumda hangi basından bahsediyorsunuz ..
Vatandaş 5 yıl önce
Baro başkanı sen mahkemelerle adaletle ılgıleneceksın.. Basını savunmak senın haddin deil.. Kimsın kımın adına calışıyorsun!
Can . D 5 yıl önce
ZIZINGIBI AVUKATLAR ISDEMIYORUZ YA BUNE YA AVUKATLAR ZIRVALAMAYA BASLADILAR ISLERINIZI YAPIN SIYASETE GIRMEYIN GIRERSENIZ ISINIZ BITDI KIMSE SIZE GÜVENMEZ
Yasin 5 yıl önce
Sağcı hukukçu mu olur? din hocası olur dinci olur şeriat isterük der hukukla ne işi olur sağcının
Dayı 5 yıl önce
Sağcıyı tarif etmişsin yasinn solcu yu da bir tarif et bakalım.
Yargıç 5 yıl önce
Hakim savcı avukat tarafsız olmak zorundadır! Siyaset yaparak makamınızın meşruiyetini müdafa edemezsiniz!
halim 5 yıl önce
istifa edenler arasında sağcısı da var solcusu da sağcıyı ve solcuyu bir araya getiren hatalar nedir acaba
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Yeni Sayımız