banner851

banner614

BAŞBAKAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Türkiye güne acı bir haberle başladı. Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda 2'si polis 8 kişi hayatını kaybetti. Başbakan Binali Yıldırım, saldırıya ilişkin "Diyarbakır'da bölücü terör yapacağını yaptı, alçak, iğrenç yüzünü tekrar gösterdi." dedi. Sabah saatlerinde sosyal medyadaki erişim yavaşlığı konusunda ise "Güvenlik açısından zaman zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir." açıklaması yaptı.

banner619
Gündem 04.11.2016, 14:30 05.11.2016, 16:13
2055
BAŞBAKAN'DAN ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan İl Emniyet Müdürlüğüne ait ek bina yakınlarında sabah saat 08.00 sıralarında bomba yüklü araçla PKK'lı teröristlerce hain bir saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda 2'si polis 8 kişi hayatını kaybederken 100'ün üzerinde kişi yaralandı.

"BÖLÜCÜ TERÖR ALÇAK, İĞRENÇ YÜZÜNÜ TEKRAR GÖSTERDİ"

Katıldığı bir etkinlik sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, saldırının ardından son duruma ilişkin şu bilgileri verdi: "Sabah 08.00 civarında Diyarbakır'da bölücü terör yapacağını yaptı, alçak, iğrenç yüzünü tekrar gösterdi. Çevik Kuvvet'in konuşlandığı noktaya, vatandaşların da işine giden, okuluna giden, çocukların olduğu bölgede bir bomba yüklü araç patlatıldı. Şu ana kadar 8 vefat var. 2 polisimiz var, bir teknisyen olmak üzere 5 vatandaşımız hayatını kaybetmiş durumdadır. Bir terörist de ölü ele geçirilmiştir. Hastanede tedavileri süren 100'ün üzerinde yaralıdan 93'ü taburcu olmuştur, 7'si hala tedavi altındadır. Sayılar değişebilir. Şu an itibarıyla bu durumdadır. Bir kez daha terörü şiddetle lanetliyoruz. Diyarbakır'da hiçbir şeyden haberi olmayan masum vatandaşlarımıza ve şehrin güvenliğini ve huzurunu sağlayan polislerimize karşı yapılan bu insanlık dışı alçakça saldırıyı milletçe lanetliyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz."

"YAPILAN İŞLEM HUKUK İÇERİSİNDE BİR İŞLEMDİR"

Başbakan Yıldırım, ifade vermeye gitmeyen HDP'lilere operasyon konusundaki bir soru üzerine, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti: "Hukukun önünde hiç kimsenin geçiş üstünlüğü yok. Bütün vatandaşlarımız hukuk önünde eşittir. Yapılan işlem hukuk içerisine bir işlemdir. Yani daha önce mahkemeler dokunulmazlıkları kaldırılan toplam 154 milletvekili hakkında çağrı yapmışlar. Bunlardan HDP milletvekilleri dışında tamamı gitmiş ifade vermiş ve yasal süreç devam etmektedir. HDP milletvekillerinden sadece bir tanesi gitmiş, 54 tanesi bu çağrıya uymamıştır. Yani hukukun üstünlüğünü tanımamışlardır. Dolayısıyla yapılan işlem mahkemelerin yaptığı çağrıyı yerine getirmemesi üzerine gerçekleşen bir işlemdir. Gözaltı işlemi bu şekilde gerçekleşmiştir."

"GÜVENLİK AÇISINDAN ZAMAN ZAMAN BU TİP TEDBİRLERE BAŞVURULABİLİR"

Sabah saatlerinde sosyal medya sitelerine erişimdeki yavaşlama konusundaki bir soruyu da Yıldırım, "Güvenlik açısından zaman zaman bu tip tedbirlere başvurulabilir, bunlar geçici tedbirlerdir, tehlike bertaraf edildikten sonra her şey normale döner." şeklinde yanıtladı.

Yorumlar (2)
VATANDAŞ 5 yıl önce
YAZIK..BOMBA PATLATTILAR..GÜNDEMDE HİÇ YOK.HİÇ BİR ÜLKE TAZİYEDE BULUNMADI...AMA HDP LİLER İÇİN KAYGILIYIZ AÇIKLAMASI HEMEN GELİYOR.3 POLİS 5 VATANDAŞ ŞEHİT.BU İNSANLARIN BU HAİNLER KADAR DEĞERİ YOK.BU KADAR İKİ YÜZLÜLÜK OLMAZ. HALENDE SAVUNANLAR VAR...BİZİM BİZDEN BAŞKA DOSTUMUZ HİÇ OLMADI.KIYAMETE KADARDA OLMAZ..
Kanertesi 5 yıl önce
Hukuk içinde yapılan kısıtlamaya bak milletin özgür olmasına engel