banner851

banner955

BAŞKAN ÖZLÜ ÜRETİMDE VİTES YÜKSELTTİ…

Düzce Belediyesi, Düzce Organize Sanayi Bölgelerinde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan işçi ve yöneticilerin maske ihtiyaçlarını karşıladı. Düzce Belediyesi tarafından Kültür Merkezi’nde üretilen maskeler, fabrika yetkililerine teslim edildi. Maske teslim töreninde konuşan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, bir günde 26 bin adet maske ürettiklerini söyleyerek, “Hedefimiz birinci aşamada 1 milyon, ikinci aşamada da 1.5 milyon maske üretmek.” dedi.

Gündem 29.05.2020, 17:31 29.05.2020, 17:53
927
banner1032

Tüm dünyayı kasıp kavuran Koronavirüs Salgını tedbirleri kapsamında maske üretimine başlayan Düzce Belediyesi, üretilen maskeleri ücretsiz olarak dağıtmaya devam ediyor. Mahalle muhtarları vasıtasıyla vatandaşlara ücretsiz maske dağıtımı yapan Düzce Belediyesi, Düzce’deki OSB’lerde faaliyet gösteren fabrikaları da unutmadı.

Fabrikalarda çalışan işçi ve yöneticilerin kullanımı için bütün firmalara düzenlenen törenle maske tedariğinde bulunuldu.Düzce Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Maske Dağıtım Töreni’ne, Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Düzce OSB Müdürü Selim Yirmibeşoğlu ve Fabrika yetkilileri katıldı. 

Maske dağıtımı öncesinde açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, Düzce Belediyesi’nin maske üretimine hızla devam ettiğini belirterek, hedeflenen sayılara ulaşmaya çalıştıklarını belirtti.

“Hedefimiz İlk Aşamada 1 Milyon, İkinci Aşamada 1 Buçuk Milyon”

Koronavirüs ile mücadele çalışmaları kapsamında maske üretimine başladıklarını ifade eden Özlü, “Beyaz Masa’ya gelen yoğun talep üzerine maske üretmeye karar verdik. Çünkü çok talep vardı, çok ihtiyaç vardı. Bunu yardımlarla değil, kendi imkânlarımızla üreterek vatandaşlarımıza dağıtmak istedik. Üretimde ilk başlangıçta bin 300 üretebildik. Şimdi o günden bugüne 1 milyon maske üretmeyi hedefliyoruz. Bunun için gerekli kumaşı tedarik ettik. Üretim için gerekli makineleri sayın Valimizin vasıtasıyla Halk Eğitim Merkezinden, Kız Meslek Lisesinden ve Özel İdaresinde ki makineleri topladık. Yaklaşık 40 makinemiz var. Birde üretimiz hızlandırmak için İstanbul’dan makine aldık. Aşağıda görmüşünüzdür, bir üretim ağızımız var. Bugüne kadar burada 330 bin adet maske üretildi. Dünkü üretim miktarı yaklaşık 26 bin. Bir günde 26 bin maske ürettik. Fabrikalarımızın ihtiyacı olan fabrikalarımızın, işyerlerimizin burada üretilen maskelerden teslim edeceğiz. Hedefimiz birinci aşamada 1 milyon, ikinci aşamada da 1.5 milyon maske üretimek.” diye konuştu.

Başkan Özlü’nün konuşmasının ardından, maskeler koliler halinde fabrika yetkililerine teslim etti. Törende hazır bulunan Düzce TSO Başkanı Tuncay Şahin ve Düzce OSB Müdürü Selim Yirmibeşoğlu, kendilerine sağladıkları maske tedariğinden ötürü Başkan Özlü’ye teşekkür etti

banner844
Yorumlar (6)
Düzceli 2 yıl önce
Başkan üretiyorda biz daha belediyeden hiç maske görmedik bu maskeler nereye gidiyor acaba çoğu düzceli maskeyi hala kendi parası ile alıyor
işci 2 yıl önce
zaten siz zenginler için varsınız garibanlar parayla alsın
Motorcu 2 yıl önce
Tso da maske dağattı ama beş para etmez metali yok ve insanın yüzünde durmuyor
Düzceli 2 yıl önce
Sn Başkan 14. bölgedeyiz maskeleri parayla alıyoruz.Bumu sizin adaletiniz şehir içinde görüntü yapmaktan kameralarla gezmekten konutlara çıkamadınız.Sn CUMHURBAŞKANIMIZ çalınmadık kapı,sıkılmadık el bırakmayın sözünü başkan özlü şehiriçinde algıladı.
akif 2 yıl önce
ne gereği var.fabrikalar parayla satın alsınlar artık satılıyor.vatandaşa dağıtın bedava
BAŞKAN verdigin sözu tut 2 yıl önce
Park ve Bahceler Müdurunuz varmi sizin.Varsa sizin söz verdiginiz Banklar ne oldu..Cedidiye Mh.Rahmetli yesircinin onunde hali sahadaki toplantida söz vermistiniznne oldu bank Başkan.Park bahceler md.de ordaydi..şimdi sus pus olmuş.
18
parçalı bulutlu