banner851

banner955

BAŞKANIN PARASINA VE MAL VARLIĞINA EL KONULDU

Cumayeri ilçesindeki altyapı ihale usulsüzlüğü ile ilgili AK Partili Cumayeri eski Belediye Başkanı Recep Tuna ve iddianamede adı geçen 10 sanığa mahkemeden kötü haber geldi. İhale usulsüzlüğü ile ilgili 4. Asliye Hukuk Mahkemesine Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun açtığı “Paranın Geri İadesi” davasında Aralarında AK Partili Cumayeri eski Belediye Başkanı Recep Tuna’nın da bulunduğu 11 sanığın banka hesaplarına bloke konulurken, mal varlıklarına da tedbir kararı getirildi.

Gündem 01.03.2021, 17:16 02.03.2021, 17:05
10319

Cumayeri ilçesinde AK Partili eski Belediye Başkanı Recep Tuna döneminde altyapı ihalesinde yapılan usulsüzlük, Mart 2019 yılı yerel seçimlerinin ardından MHP’li Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu’nun Başkanlık koltuğuna oturması ile ortaya çıkmıştı.

2014 yılında Cumayeri’nde meydana gelen sel afeti sonrası, yaraların sarılması için devletten belediyeye 3 milyon TL gibi yüklü bir ödenek geldi. Recep Tuna ve yönetimi, bu ödeneğin 1 milyon 336 bin lirası ile alt yapı ihalesi yapma kararı aldı ve meclisten geçen taleple ihale düzenlendi. İhale sonucunda alt yapı yapım işini alan KGK isimli firmaya, 1 milyon 336 bin TL ödeme yapıldı.

Ancak Cumayeri’nde kanalizasyona bağlı sorunların yıllardır devam etmesi gözleri  ‘yapıldı’ denilen bu çalışmalara çevirmiş ve bazı ihbarların da gelmesi ile de Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, harekete geçerek konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuştu.   

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianamenin kabul edilmesinin ardından, avukatları ile birlikte soluğu Düzce Adliyesi’nde alan Koloğlu, “Paranın Geri İadesi” ile ilgili dava açmıştı. 4. Asliye Hukuk Mahkemesinde görülen davadan, bugün karar çıktı.

Mahkeme paranın yasal faizle geri iadesi yapılana kadar, aralarında AK Partili Cumayeri eski Belediye Başkanı Recep Tuna’nın da bulunduğu 11 kişinin banka hesaplarına bloke koyarken, mal varlıklarına da tedbir kararı getirdi.

Geçtiğimiz hafta Öncü TV Ekranlarında yayınlanan ve Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal’ın hazırlayıp sunduğu “Kitabın Ortasından” programına katılan Cumayeri Belediye Başkanı Koloğlu, yasal faizi ile birlikte 2 Milyon 800 bin lirayı bulan para ile ilçedeki asfalt problemini çözeceğini ifade etmişti.

HABER: Savaş ARI

Yorumlar (6)
Yorumcu 2 yıl önce
Akp belediyelrinin yuzde 80 i boyle
Harbici 2 yıl önce
KİM OLURSA OLSUN,HELAL OLSUN ADALET,HELAL OLSUN KOLOĞLU.MEMLEKETTE BİLE BİLE YAPILAN YOLSUZLUKLAR YAPANLARIN YANINA KAR KALMASIN
Vatandaş 2 yıl önce
Düzce belediyesininde incelenmesi lazım gerisi gelir
Rasim erel 2 yıl önce
Cumayeri köy yolları İCİN gelen parayı zimmetine geciren İCİN Allah b...... Versin öncü AİLESİ Bİ ZAHMET CEKİM YAPIN BU YOLLARLA HADİ GORUYUM SİZİ SİZİ GİDİ SİZİ ANLARSINIZ
VATANDAŞ 2 yıl önce
Bu Olay sadece Düzce ili içerisindeki Cumayeri belediyesi için değil , Çilimli Belediyesi senelerdir amudu ile götürmektedir paraları , Beyköy aynı şekilde , en son seçim sonrası AKP den alınan belediyeleri bir araştırın bakın Akçakoca da aynı dertten müzdarip.. Kendi paralarıymış gibi Haramzadeliklerini senelerce devam ettirdiler.. Şimdi ki belediyeler Sıkıntısını çeksin..
SALİM 2 yıl önce
şaka gibi ya
Yeni Sayımız