banner851

banner955

Bayram Alışverişleri Başladı

Önümüzdeki hafta cuma günü başlayacak olan kurban bayramı öncesinde çarşı pazar dolup taşmaya başladı. Yoğunluk nedeniyle hırsızlık ve sahte para konularında vatandaşlar uyarılıyor.

Gündem 21.11.2009, 18:57
116
Bayram Alışverişleri Başladı
banner1032

27 Kasım cuma günü başlayacak kurban bayramı öncesinde alışveriş merkezleri ile pazaryerlerinde büyük yoğunluk başladı.
Bayram öncesi yaanan yoğunluk nedeniyle güvenlik güçleri hem esnafları hemde aylışverişe çıkan vatandaşları sahte para ve hırsızlık olaryalarına karşı dikkatli olmaları konularında uyardı.
Cumartesi tatilinin yanı sıra Havalarında sıcak oluşu nedeniyle vatandaşlar hem hafta sonu tatili hemde bayram alışverişi için sokaklara akın ettiler.
Günboyu Şehir merkezinde büyük bir yoğunluk yaşandığı gözlendi.
Bayram alışverişi yapmanın yanı sıra daha çok fiyat araştırması yapıldığı ve bayramlık seçmeye çalışan gençler ve çocukların heycanı yüzlerine yansırken velilerinde hem kurbanlık hemde bayram masraflarını karşılamanın güçlüğü içinde bütcelerini dengelemenin çarelerini bulmaya çalıştıkları dikkat çekti.
Şehir merkezinde yaşanan yoğunluk cumartesi pazarı ve kalıcı konutlardaki pazarlardada görüldü.
Cumartesi pazarı olarak bilinen azmimilli mahallesindeki pazaryeride hem haftalık meyve sebze hemde bayram alışverişi yapmaya çalışan vatanadşaların akınına uğradı.
Aynı kalabalık kalıcı konutlarda kurulan pazaryerindede vardı
konutlarda oturan vatandaşlarda bir yandan bayramlık biryandan pazar yapmanın telaşı içinde günboyu koturmaya devam ettiler.
Güvenlik güçleri her bayram öncesinde olduğu gibi bu bayram öncesindede vatandaşları ve esnafları hırsızlık ve sahte para konularında azami dikkatli olmarı gerekiği konularında uyararak her hangi bir şüpheli durumda güvenlik güçlerine haber vermelerini istediler.

banner844
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu