banner851

banner955

BELEDİYE HEYETİ VE MUHTARLAR SINIRDA

Sınırda görev yapan Mehmetçiğimize moral için Hatay’a giden Düzce Belediyesi heyeti ve Düzceli muhtarlar Reyhanlı’da kurulan RAF-İHH Çocuk Yaşam Merkezi’nde yetim çocuklarla bir araya geldi.

Gündem 23.02.2018, 15:39 25.02.2018, 11:00
1390
banner1032

Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, Tüm Muhtarlar Derneği Başkanı Mensur Bilgin, belediyenin ilgilil birim müdürleri ve Düzceli muhtarlar Hatay’da…

“Düzce’den 81 Milyonun Duasını, 81. İlin Selamını Getirdik” sloganıyla dün gece Düzce’den hareket ederek Afrin’de görev yapan Mehmetçiğimize destek olmak için sınıra giden heyet, Hatay Reyhanlı’da geçen yıl faaliyete geçen RAF-İHH Çocuk Yaşam Merkezi’ni de ziyaret etti.

Düzce Belediyesi Mehter Takımının da katıldığı ziyarette önce çocuklarla birlikte kahvaltı yapan heyet, merkez yetkililerinden çalışmalar ve merkezin niteliği hakkında bilgi aldı. Mehter takımının konser verdiği merkezde yaşayan çocuklar, Düzce Belediyesi heyeti ve muhtarlara yoğun ilgi gösterdi.

“Çocuklarımızın huzurlu bir ortama kavuştuğunu görmekten gurur duyuyoruz”
Ziyarete ilişkin bir açıklamada bulunan Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Sağlam, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti, mazlumun her zaman yanındadır. Burada İHH, Katar RAF ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın destekleri ile kurulan çocuk yaşam merkezinde Suriye’deki savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan çocuklarımızı gördük. Onların böyle huzurlu bir ortama kavuştuğunu görmekten gurur duyuyoruz. Düzce Belediyesi ve Düzceli muhtarlarımızla birlikte onlara moral vermek için buradayız. Şimdi buradan da sınıra, Cilvegözü’ne gideceğiz. Bu vesile ile buradan sınır ötesinde görev yapan askerlerimize de sesleniyoruz, Allah yar ve yardımcıları olsun” ifadelerinde bulundu.

Haber: Ö. YILMAZ

Yorumlar (2)
Watandaş 5 yıl önce
Kendi cebinizden harcayarak oraya gittiyseniz tebrik ediyorum.Kamu kesesinden harcanıyorsa bunu bilmek istiyorum .söyleyeceklerim var
Çocuklarlamı? 5 yıl önce
Hadi Mehmetçiklerimizin yanına, çocuklarla değil Mehmetlerimizlebir olun.''Bizde şehit olmak istiyoruz'' diye bağıranlar, Birazcık samimiyet, şov değil icraat görmek istiyoruz.
26
kapalı